ظرفیت عظیم لرستان در حوزه مشارکت‌های اجتماعی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ظرفیت عظیم لرستان در حوزه مشارکت‌های اجتماعی به گزارش خبرنگار سایت احکام، احسان یاوری امروز شنبه بیست و هشتم مرداد در جلسه هم‌اندیشی با مسئولین تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد لرستان، شرط تحقق مردم‌سالاری دینی را حضور فعالانه همه اقشار مردم در عرصه‌های اجتماعی و به‌ویژه در حاکمیت و حکمرانی عنوان کرد و اظهار داشت: بخش بسیار مهم تحقق مردم‌سالاری حضور مردم در حل مسائل است.
وی افزود: در نظام مردم پایه، هم باید مدیران از میان مردم انتخاب شوند و هم مسائل، مشکلات و چالش‌ها با حضور مردم حل شوند و برای تحقق این مقوله سازمان‌ها و تشکل‌های مردمی، مهم‌ترین رکن هستند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری لرستان، گفت: اگر بخواهیم نظامی پیشرو، مقتدر و در مسیر پیشرفت داشته باشیم باید به مردم و به‌ویژه تشکل‌های مردم‌نهاد توجه کنیم و نقش این تشکل‌ها را در حاکمیت و حکمرانی در حل مسائل اجتماعی پر رنگ کنیم.
یاوری به ظرفیت عظیم لرستان در حوزه مشارکت‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: موارد متعددی از مشارکت‌های اجتماعی در حل مسائل اجتماعی در تاریخ و فرهنگ بومی لرستان و زاگرس‌نشینان وجود دارد و می‌تواند که یک فرصت فوق‌العاده برای ساماندهی و استفاده از ظرفیت گروه‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد برای حل مسائل و مشکلات مردم و جامعه باشد.
وی با اشاره به اینکه امنیت پایدار از میان مردم رشد می‌کند و هرچه سرمایه اجتماعی بالاتر برود به‌تبع آن امنیت اجتماعی بالاتر می‌رود، افزود: تشکل‌های مردم‌نهاد پشتیبان و مقوم امنیت هستند و می‌توانند از بحران‌های اجتماعی جلوگیری کنند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری لرستان با تأکید بر اینکه تشکل‌های مردم‌نهاد برای آموزش و تربیت، محرومیت‌زدایی، بحران‌های اجتماعی، جوانی جمعیت، استقرار و قوام خانواده به‌صورت جدی ورود پیدا کنند و برنامه ارائه دهند افزود: با حضور و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد مسائل و معضلات اجتماعی استان قابل‌حل است.
یاوری با اشاره به اینکه تشکل‌های مردم‌نهاد حزب سیاسی نیستند، عنوان کرد: این تشکل‌ها می‌توانند در تبیین ضرورت انتخابات، انتخاب اصلح، مطالبه‌گری از نمایندگان برای دغدغه‌های اجتماعی نقش‌آفرینی داشته باشند و برای افزایش مشارکت اجتماعی و ایجاد مجلسی قوی کمک‌کننده باشند. امیدوارم از خبر ظرفیت عظیم لرستان در حوزه مشارکت‌های اجتماعی راضی بوده باشید.

ظرفیت عظیم لرستان در حوزه مشارکت‌های اجتماعی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۰ ۰۲:۳۹:۳۲