طولانی‌ترین خط انتقال پساب به صنعت کشور در یزد اجرا
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طولانی‌ترین خط انتقال پساب به صنعت کشور در یزد اجرا
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، جواد محجوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه خط انتقال پساب به صنعت به طول ۱۰۰ کیلومتر با استفاده از توان بخش خصوصی و با مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال در یزد اجرا شد.
وی با بیان اینکه این پروژه شامل ۳ ایستگاه پمپاژ پساب می باشد، افزود: اختلاف ارتفاع این سه ایستگاه از تصفیه خانه فاضلاب یزد تا مقصد حدود ۶۳۰ متر است.
محجوبی ابراز کرد: در حال حاضر دبی انتقالی پساب ۴۵-۵۰ لیتر در ثانیه تخمین زده شده و در آینده دبی آن به ۱۰۰ لیتر در ثانیه خواهد رسید.
معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب منطقه ای یزد گفت: با اجرا و راه اندازی این خط بخش قابل توجهی از مشکلات ایجاد شده برای مردم شاهدیه و زارچ در تابستان سال جاری، ناشی از جمع شدن پساب تصفیه خانه در دریاچه مجاور آن برطرف خواهد شد.
محجوبی افزود: راه اندازی آزمایشی انتقال پساب به مجتمع سرب و روی مهدی آباد به مدت ۱۰ روز برای رفع مشکلات احتمالی فنی این خط ادامه دارد. پس از آن به صورت مستمر جریان انتقال پساب ادامه پیدا می کند.
معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب منطقه ای یزد، هدف از اجرای خط انتقال پساب به صنعت را استفاده معدن و صنایع جوار معدنی از آب غیر کیفی به منظور جلوگیری از برداشت و استفاده از آب های سطحی و زیرزمینی کیفی دانست. امیدوارم از خبر طولانی‌ترین خط انتقال پساب به صنعت کشور در یزد اجرا
شد
راضی بوده باشید.

طولانی‌ترین خط انتقال پساب به صنعت کشور در یزد اجرا
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۶ ۰۲:۴۱:۱۰