طرح «دهیار راهنمای زائر» در اربعین امسال در خوزستان اجرایی
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طرح «دهیار راهنمای زائر» در اربعین امسال در خوزستان اجرایی
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مرتضی باوی شامگاه شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای بیان کرد: طرح هماهنگ (دهیار راهنمای زائر) با نصب بنر متحدالشکل و با شعار واحد در ورودی‌های روستاهای خوزستان توسط دهیاران اجرا می‌شود.
باوی گفت: بنر این طرح با آرم وزارت کشور، نام شهرستان، بخش، روستا و مشخصات کامل دهیاران به همراه شماره تماس آن‌ها طراحی و نصب می‌شود.
مدیر کل امور روستایی و شوراهای خوزستان ادامه داد: استفاده از ظرفیت شوراها و دهیاران روستاها در اسکان اضطراری و امدادرسانی فوری به زائران در تمام مسیرهای ورودی و منتهی به مرزهای استان از جمله مزایای این طرح است.
وی افزود: طرح دهیار راهنمای زائر در اربعین پارسال اجرا شده و رضایتمندی زائران را در پی داشته که یکی دیگر طرح‌های هماهنگی شده در این خصوص «طرح هر دهیاری یک موکب» خواهد بود که امسال اجرایی می‌شود.
مدیر کل امور روستایی و شوراهای خوزستان گفت: این طرح با همکاری ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان در راستای نهادینه کردن فرهنگ اربعین حسینی در روستاها و ثبت رسمی و اعطای مجوز به موکب‌های دهیاران در سراسر استان اجرا می‌شود.
باوی با بیان اینکه دهیاران با مراجعه به ستاد بازسازی عتبات هر شهرستان نسبت به ثبت در خواست و دریافت مجوز موکب اقدام کنند، گفت: زائران می‌توانند همه موقعیت‌های مواکب استان را از طریق مراجعه به سایت ستاد بازسازی عتبات استان مشاهده و از طریق شماره تماس و آدرس موکب مورد نظر نسبت به هماهنگی و برنامه‌ریزی سفر خود اقدام کنند.
باوی با اشاره به اینکه در این طرح پیش بینی می‌شود یک هزار و ۵۰۰ موکب به تعداد مواکب ثبت شده در سامانه اضافه شود، ادامه داد: در این طرح نیاز زائران به اسکان و پذیرایی برطرف می‌شود.
وی گفت: طرح «دهیار همیار پلیس» با هدف رفاه حال زائران و جلوگیری از بروز حوادث و سوانح جاده‌ای انجام می‌شود که در این طرح دهیاران با اجرای طرح نصب برج‌های نوری در ورودی روستاها نسبت به تأمین روشنایی نقطه‌ای مسیرهای روستایی اقدام و با استقرار ماشین آلات دهیاری‌ها در ورودی روستاها و با نصب چراغ گردان در راستای همکاری با پلیس راه، نقش بازدارندگی و کنترل سرعت رانندگان در سطح جاده‌های استان را ایفا می‌کنند. امیدوارم از خبر طرح «دهیار راهنمای زائر» در اربعین امسال در خوزستان اجرایی
می‌شود
راضی بوده باشید.

طرح «دهیار راهنمای زائر» در اربعین امسال در خوزستان اجرایی
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۳ ۰۲:۳۷:۱۴