طرح «حامی فناور» در لرستان اجرا می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طرح «حامی فناور» در لرستان اجرا می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، فرهاد نامداری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه آسیب‌پذیر خانواده‌های زندانیان، طرح حامی فناور در لرستان اجرا می‌شود.
وی گفت: در راستای اجرای طرح حامی فناور و توسعه همکاری متقابل پارک علم و فناوری و اداره کل زندان‌ها، تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری لرستان و اداره کل زندان‌های استان، به امضا رسید.
رئیس پارک علم و فناوری لرستان، تصریح کرد: با توجه به شرایط ناپایدار اقتصادی اکثر زندانیان و جامعه آسیب پذیر خانواده‌های آنان و نیز برای تأمین نیروی انسانی ماهر و بعضاً متخصص و همچنین کاهش هزینه‌های جاری شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان، پارک علم و فناوری لرستان طرح حامی فناور را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد و به صورت پایلوت در استان لرستان اجرایی می‌کند.
نامداری، تأمین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای فناور از طریق جذب فارغ التحصیلان ماهر و متخصص از میان زندانیان و خانواده‌های آنها، افزایش تولید واحدهای فناور از طریق به کارگیری افراد ماهر و متخصص از میان زندانیان، مهارت آموزی به فارغ التحصیلان خانواده‌های زندانیان و درآمدزایی برای آنان را از اهداف و دستاوردهای این برنامه برشمرد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان‌های استان لرستان نیز با بیان اینکه ۷۰ درصد زندانیان استان، زندانیان بدهکار اقتصادی هستند؛ ترمیم اقتصاد را راه حل بسیاری از مشکلات جامعه عنوان کرد.
وی نگاه مجموعه پارک علم و فناوری لرستان به مقوله اشتغال زایی فناوران حوزه ذیربط اداره کل زندان‌ها را ارزشمند برشمرد و آمادگی خود را جهت معرفی افراد متقاضی واجد شرایط به پارک علم و فناوری و همچنین فراهم کردن فضای کارگاهی و دیگر زمینه‌های مورد نیاز اجرای این طرح اعلام کرد. امیدوارم از خبر طرح «حامی فناور» در لرستان اجرا می‌شود راضی بوده باشید.

طرح «حامی فناور» در لرستان اجرا می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۳۰ ۰۲:۴۰:۱۸