طرح آمریکا در مورد غزه به جایی نخواهد رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طرح آمریکا در مورد غزه به جایی نخواهد رسید به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین؛ «غازی حمد»، عضو دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با الجزیره تاکید کرد که آمریکایی‌ها شکست خوردند و نمی‌توانند گزینه‌های سیاسی خود را بر غزه تحمیل کنند.
به گفته این مقام حماس، آمریکایی‌ها وقتی از تغییر شرایط جاری در غزه سخن می‌گویند، کاملاً به اشتباه رفته‌اند، چون ما قادریم طرح مشکوک آمریکا برای تغییر اوضاع جاری در غزه را به شکست بکشانیم.
به گفته غازی حمد، حمله هفتم اکتبر تاکیدی بود بر اینکه رنج و محنت‌های ملت فلسطین تحت اشغالگری باید پایان یابد و اسرائیل تا این لحظه موفق به تحقق اهداف خود در غزه نشده است.
غازی حمد همچنین از تشکیلات خودگردان خواست تا با موضع آمریکا مخالفت کند و افزود: «تا این لحظه اظهارنظری از رهبران تشکیلات خودگردان در محکومیت موضع آمریکا نشنیدیم.»
این مقام حماس در ادامه گفت: «طرح آمریکا در مورد غزه به جایی نخواهد رسید و از تشکیلات خودگردان می‌خواهیم فوراً موضع خود را اعلام کند. ما ادله خود را با صوت و تصویر ارایه می‌دهیم و اسرائیل نیز باید همین کار را بکند. اسرائیلی‌ها قصد آزادی اسرای خود در غزه را ندارند و بعضی از آن‌ها در حملات و بمباران‌ها کشته شدند.»
پیش از این نیز، «حازم قاسم»، سخنگوی جنبش مقاومت حماس در گفت‌وگو با الجزیره اظهار داشت: «حرف و حدیث‌های آمریکایی‌ها از آینده غزه بیانگر تکبر و بی‌پروایی آن‌هاست.»
این مقام حماس همچنین تاکید کرد که حماس خواسته‌های ملت فلسطین را بیان می‌کند و در این سرزمین ریشه دارد.
به گفته قاسم، نه آمریکا و نه هیچ طرف دیگری نمی‌توانند خواسته‌های خود را بر ملت فلسطین تحمیل کنند.
ساعتی پیش از این نیز، «اسامه حمدان»، از رهبران ارشد حماس در سخنانی اعلام کرده بود: «ما از روز اول نبرد واضح و روشن اعلام کردیم، یا مبادله همه اسرا یا آتش‌بس و آزادی اسرای دوتابعیتی. با این حال ارتش رژیم اشغالگر تا این لحظه میزان تلفات حقیقی خود را مخفی نگه داشته است.» این مقام ارشد حماس افزود: «نتانیاهو ابتدا توافق آزادی اسرای خارجی و گروهی از اسرای اسرائیلی را برهم زد و پس از آن در مورد آزادی ۱۲ نفر از اسرای دوتابعیتی کارشکنی کرد. از سوی دیگر ارتش اسرائیل در تلاش برای نفوذ به مناطق مسکونی در غزه است اما زیر ضربات سخت مقاومت مجبور به عقب‌نشینی شده است.»
حمدان همچنین گفت: «دشمن اشغالگر یا بدون هیچ قید و شرطی از غزه بیرون می‌رود یا توافقی سیاسی را که به عقب‌نشینی این رژیم منجر شود، خواهد پذیرفت. همچنین بلینکن ایده‌ای کلی درباره خروج تمامی گروه‌های مقاومت از معادله اداره نوار غزه ارایه داده و این یک رؤیای آمریکایی است که هرگز محقق نخواهد شد.»
اسامه حمدان تاکید کرد: «از تمامی طرف‌های ذی‌ربط می‌خواهم ایده‌های بلینکن را کنار بگذارند، زیرا مقاومت در غزه باقی و پابرجا است. دولت آمریکا از عملکرد بد صهیونیست‌ها به خشم آمده و عملکرد مقاومت فلسطین آن را غافلگیر کرده است.»
همزمان با سخنان حمدان، تل آویو با ناامنی ربرو بود و منابع عبری زبان هم اعلام کردند که فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون در پی حمله موشکی اخیر قسام تعطیل شد.
ساعتی پیش از این گردان‌های قسام مجدداً در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه تل آویو را هدف حمله موشکی قرار داده بود.
این دومین حمله موشکی قسام به تل آویو طی کمتر از یک ساعت گذشته به شمار می‌رود.
منابع عبری زبان اعلام کردند که یکی از موشک‌های قسام مستقیماً به داخل تل آویو اصابت کرده است. امیدوارم از خبر طرح آمریکا در مورد غزه به جایی نخواهد رسید راضی بوده باشید.

طرح آمریکا در مورد غزه به جایی نخواهد رسید  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۸ ۰۲:۳۹:۱۸