طرح آمریکا برای ساخت اسکله امدادرسانی به غزه بلاتکلیف
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طرح آمریکا برای ساخت اسکله امدادرسانی به غزه بلاتکلیف
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، با وجود تبلیغات فراوان و گسترده درباره ساخت اسکله شناور آمریکا در سواحل غزه، اما پنتاگون هنوز درباره نحوه اجرای طرح ارسال کمک از این طریق به غزه تصمیم نگرفته است.
شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز به نقل از مقامات ناشناس گزارش داد که پنتاگون هنوز نمی داند چگونه طرح جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای ساخت اسکله شناور بدون ایجاد تهدید امنیتی برای سربازان آمریکایی را اجرا کند و این طرح نامشخص و بلاتکلیف است.
براساس این گزارش، طرح ساخت اسکله شناور آمریکا در سواحل غزه هنوز نهایی نیست، چون نحوه ارسال کمک‌ها به درون شهرهای غزه مشخص نیست.
پیشتر سناتور دمکرات مجلس سنای آمریکا با انتقاد از عملکرد این کشور در جنگ غزه، واشنگتن را شریک جنایات رژیم صهیونیستی عنوان کرده بود.
«جف مرکلی»، سناتور دموکرات آمریکایی اظهار داشت که آمریکا برای رسیدگی به وضعیت جاری در غزه نفوذ دارد و جهان نیز همین انتظار را از آن دارد.
مرکلی اظهار داشت که اصلاً قابل قبول نیست آمریکا به سیستم کمک‌رسانی که رژیم صهیونیستی ایجاد کرده، تکیه کند.
این سناتور دمکرات از دولت آمریکا خواست بی‌خیال سیستم کمک‌رسانی رژیم صهیونیستی شده و مستقیماً به غزه امدادرسانی کند.
وی گفت آمریکا به عنوان کشور ما در قحطی و فاجعه انسانی کنونی در غزه شریک است.
همزمان، «مارک وارنر»، رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا در گفتگو با شبکه NBC گفت وقتی متوجه شده تنها بخش ناچیزی از شبکه تونل‌های حماس پاکسازی و نابود شده، شوکه شده است.
این شبکه همچنین به نقل از افسران آمریکایی تاکید کرد که حماس همچنان قادر است اسراییل را به باتلاق‌هایی طولانی مانند درگیری‌های قبلی در لبنان بکشاند.
افسران آمریکایی عنوان کردند که عملیات نظامی رژیم صهیونیستی ضرباتی به رهبران حماس و زیرساخت‌های آن وارد کرده اما این جنبش همچنان از قدرت و توانمندی برخوردار است.
همزمان جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه با حمایت آمریکا همچنان ادامه دارد و شب گذشته منابع محلی فلسطینی اعلام کردند بر اثر بمباران منزل خانواده‌های الکردی و عیسی در شرق رفح در جنوب نوار غزه توسط جنگنده‌های اسراییلی، ۱۱ نفر به شهادت رسیده و شماری هم زخمی شدند.
در حملات ۲۴ ساعت گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح ۲۷ فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر زخمی شدند.
همچنین روزنامه واشنگتن پست در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که شماری از کارمندان دولتی آمریکا گفته‌اند قصد دارند در اعتراض به موضع دولت این کشور در قبال جنگ در غزه، استعفا دهند.
از سوی دیگر، «یائیر لاپید» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و رئیس مخالفان کابینه کنونی این رژیم گفت: دولت نتانیاهو دروغگو است و از مسؤولیت شانه خالی می‌کند.
لاپید در ادامه اظهاراتش که در حساب کاربری او در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شد، افزود: دولت فعلی به ریاست بنیامین نتانیاهو می‌خواهد ده‌ها هزار تن از «حریدی‌ها» را از سربازی معاف کند و این ننگی برای اسراییل است و هر کسی باعث تداوم فعالیت دولت نتانیاهو شود، در این ننگ و عار شریک است.
گفتنی است که چند وقت پیش «اسحاق یوسف» خاخام ارشد یهودیان شرقی (سفاردیم) تهدید کرده بود که اگر حریدی‌ها مجبور شوند به خدمت سربازی بروند، آنها سرزمین‌های اشغالی را ترک خواهند کرد.
همچنین وزارت بهداشت نوار غزه از افزایش شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تا کنون به ۳۲ هزار و ۲۲۶ نفر خبر داد.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که شمار مجروحان نوار غزه هم به ۷۴ هزار و ۵۱۸ نفر رسیده است.
بر اساس بیانیه وزارت بهداشت نوار غزه، رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف این باریکه مرتکب ۸ جنایت کشتار جمعی شد که در آن ۸۴ نفر شهید و ۱۰۶ نفر هم زخمی شدند. امیدوارم از خبر طرح آمریکا برای ساخت اسکله امدادرسانی به غزه بلاتکلیف
است
راضی بوده باشید.

طرح آمریکا برای ساخت اسکله امدادرسانی به غزه بلاتکلیف
است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۵ ۰۲:۳۷:۲۰