طراح حمله تروریستی ۲۰۱۷ در ازمیر ترکیه از پای درآمد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر طراح حمله تروریستی ۲۰۱۷ در ازمیر ترکیه از پای درآمد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) امروز چهارشنبه اعلام کرد که عبدالقهار کاراساچ- با نام رمز علیشر چیا- که دستور حمله سال ۲۰۱۷ داده بود را از پای درآورده است.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، عبدالقهار کاراساچ در حادثه سال ۲۰۱۷ فتحی سکین، افسر پلیس ترکیه را کشته بود.
بر اساس اعلام این نهاد ترکیه، کاراساچ که در رده خاکستری فهرست تحت تعقیب وزارت کشور ترکیه قرار داشته و در فعالیت‌ های تروریستی در سوریه و عراق مشارکت داشت، در طراحی و اجرای حملات پهپادی علیه ترکیه نیز نقش داشته است.
حمله تروریستی در ازمیر در ۵ ژانویه ۲۰۱۷ زمانی رخ داد که درست در خارج از دادگاه اصلی زمانی که افسر پلیس سکین یک خودروی مشکوک را که معلوم شد حامل مواد منفجره بود متوقف کرد و از کشته شدن بسیاری دیگر جلوگیری کرد.
سکین که فقط یک تپانچه داشت به دنبال دو تن از تروریست‌ ها که تفنگ‌ های خودکار داشتند دوید. او موفق شد به یکی از آنها شلیک کند اما مهماتش تمام شد و جان باخت.
درگیری و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده باعث کشته شدن سکین و موسی جان از مقامات دادگاه و زخمی شدن ۹ نفر دیگر شد. امیدوارم از خبر طراح حمله تروریستی ۲۰۱۷ در ازمیر ترکیه از پای درآمد راضی بوده باشید.

طراح حمله تروریستی ۲۰۱۷ در ازمیر ترکیه از پای درآمد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۵ ۰۲:۳۹:۵۶