ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان پایان یافت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان پایان یافت به گزارش خبرنگار سایت احکام، امروز چهارشنبه آئین پایانی نشست‌ها و کارگاه‌های گفت‌وگومحور ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان برگزار شد.
این آئین در سالن شهید میربهرسی دانشگاه لرستان با حضور علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان، حجت‌الاسلام حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان و برخی شخصیت‌ها همچون دکتر عباسی‌سایت احکام، مدیرکل سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور برگزار شد.
اساتید دانشگاه لرستان از کارگاه‌ها و نشست‌های گفت‌وگومحور ضیافت اندیشه دانشگاه لرستان استقبال کردند.
علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان در آئین پایانی این نشست‌ها و کارگاه‌ها در سخنانی، آیه ۳۸ سوره محمد (ص) قرآن کریم را تبیین کرد.
وی با استناد به آیه ۳۸ سوره محمد (ص)، اهمیت مفهوم انفاق از نگاه دین اسلام را تشریح و تبیین کرد.
رئیس دانشگاه لرستان، برگزاری ضیافت اندیشه استادان در دانشگاه لرستان را در راستای گردهم‌آمدن جمعیت دانشگاهی دانست که شرکت‌کنندگان دانش خود را به اشتراک می‌گذارند که همان زکات دانش است؛ پس، ضیافت اندیشه اساتید در راستای انفاق علم و دانش است.
نظری، دانشگاهی که بتواند در کاهش نظام مسائل جامعه نقش اثرگذار ایفا کند یک دانشگاه تراز انقلاب اسلامی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، از همگان دعوت کرد هرچه بیشتر و هرچه اثرگذارتر و فعال‌تر، بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری به جهاد در عرصه‌های گوناگون بپردازند؛ برای مثال، جهاد علمی و جهاد تبیین برای کاستن از مشکلات جامعه.
رئیس دانشگاه لرستان، مفهوم زکات علمی اعضای هیئت علمی را در این چارچوب تبیین کرد که علم و دانش برای رفع نظام مسائل جامعه، به‌کارگیری شود.
نظری، مفهوم بخل‌ورزیدن را بر پایه تعالیم قرآن کریم در مقابل انفاق کردن دانست و پیشرفت و اعتلای جامعه را منبعث از تقویت و ترویج فرهنگ قرآنی انفاق در همه ابعاد دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از مفهوم عمل‌گرایی سخن گفت، به این معنی که نشست‌ها و جلسات بایستی خروجی کاربردی داشته باشند؛ برای مثال، برگزاری نشست‌های ضیافت اندیشه اساتید در عمل باعث شود که گفت‌وگوی بین اساتید با دانشجویان گسترش یابد و فرهنگ جهاد برای رفع مشکلات جامعه، تقویت، عمومی و نهادینه شود. امیدوارم از خبر ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان پایان یافت راضی بوده باشید.

ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه لرستان پایان یافت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۵ ۰۲:۴۰:۰۸