ضرورت نقش آفرینی دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هفته پژوهش و
فناوری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ضرورت نقش آفرینی دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هفته پژوهش و
فناوری
به گزارش خبرنگار سایت احکام، کاوه حدادپور عصر دوشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته پژوهش استان البرز که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به عنوان دبیر ستاد هفته پژوهش انتخاب شده است، انتظار می‌رود سایر دانشگاه‌ها و ارگان‌ها همکاری لازم را به عمل آورند تا برنامه‌های هفته پژوهش بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود.
وی افزود: در راستای برگزاری پربار هفته پژوهش، کلیه دستگاه‌های اجرایی استان با حمایت از برگزاری رویدادهای فناورانه و پژوهش‌محور ملزم به برنامه‌ریزی و همکاری لازم هستند.حدادپور تصریح کرد: استفاده از ظرفیت صدا و سیما و امکانات شهرداری کرج و سایر شهرداری تابعه استان برای اطلاع رسانی به شهروندان با همکاری دبیرخانه هفته پژوهش در دستور کار قرار گیرد.
معاون استاندار البرز نقش پژوهش در توسعه همه جانبه را برجسته عنوان کرد و گفت: پژوهش موتور محرکه توسعه در همه حوزه‌ها است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، کلانتری خلیل آباد نیز اظهار داشت: ستاد هفته پژوهش شاکله و زیرمجموعه‌هایی دارد که احکام هریک از اعضا صادر شده است.
وی افزود: ستاد هفته پژوهش استان از سه بخش جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری با مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی، جشنواره دانش آموزی با دبیری اداره کل آموزش و پرورش استان و جشنواره نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری با دبیری پارک علم و فناوری استان می‌باشد که هر یک از این مجموعه‌ها دارای شرح وظایف مشخص در دستورالعمل برگزاری ستاد هستند و مهمترین وظیفه ایجاد دبیرخانه می‌باشد تا روند اجرایی برنامه‌ها ساماندهی گردد.
وی تصریح کرد: با توجه به فرصت اندک تا زمان برگزاری جشنواره‌ها می‌بایست نسبت به جذب اسپانسرها و همچنین غرفه بندی نمایشگاه تسریع نمود و پیشنهاد می‌شود نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج دایر گردد که در این زمینه هماهنگی لازم با پارک علم و فناوری به عمل خواهد آمد.
دبیر ستاد هفته پژوهش و فناوری استان البرز گفت: عناوین و افرادی که طبق آئین نامه و دستورالعمل باید مشخص و معرفی گردند عبارتند از پژوهشگران برتر، فناوران برتر، ایده‌های برتر، دانش آموزان برتر، معلمان برتر که علاوه بر اینها پیشنهاد می‌شود کمی فراتر از آئین نامه عمل نموده و عناوینی از قبیل پژوهش برتر، مقاله برتر، کتاب برتر، پایان نامه برتر، نشریات علمی برتر، قطب علمی برتر، انجمن‌های علمی برتر، مرکز رشد برتر، واحدهای فناور برتر، مدیران برتر فناوری، مدیران برتر پژوهشی نیز علاوه بر ۶ مورد آئین نامه اضافه گردد و به جهت اینکه استان البرز به عنوان قطب علم و فناوری شناخته شده است جمعاً ۱۸ عنوان برتر لحاظ و مورد تشویق قرار گیرد.در ادامه هریک از حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند. امیدوارم از خبر ضرورت نقش آفرینی دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هفته پژوهش و
فناوری
راضی بوده باشید.

ضرورت نقش آفرینی دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هفته پژوهش و
فناوری  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۵ ۰۲:۴۵:۱۲