ضرورت راه اندازی بخش شیمی درمانی سرپایی در بیمارستان توحید
«جم»

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ضرورت راه اندازی بخش شیمی درمانی سرپایی در بیمارستان توحید
«جم»
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسن رمضانی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیمار سرطانی علاوه بر درد و رنج، برای کسب بهبودی نیاز به پول و زمان دارد که فراهم کردن زمینه لازم برای رفع این دست از دغدغه‌ها نیازمند برنامه‌ریزی و اقدامات جهادی است.
نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها افزود: بخش مهمی از افزایش شیوع سرطان مربوط به عوامل زیست محیطی نظیر آلودگی‌های آب و هوا است که صنایع آلاینده نفت و گاز و پتروشیمی نقش برجسته ایی در بروز انواع بیماری‌های سرطان زا در منطقه داشته‌اند.
عضو شورای شهرستان جم ادامه داد: با توجه به قرارگیری شهرستان جم و جنوب استان بوشهر در معرض انواع مخاطرات و عوامل محیطی سرطان و افزایش شمار این بیماران، ضرورت اقدام مسئولان حوزه سلامت وزارت نفت در اتخاذ تصمیم مناسب برای حل این معضل را دو چندان می‌کند.
وی افزود: راه اندازی این بخش، نیازمند اعتبارات و تخصیص تجهیزات است که انتظار می‌رود وزارت نفت و شرکت‌های زیر مجموعه مستقر در منطقه، در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نسبت به محیط پیرامونی خود حمایت و همکاری خوبی در این امر بزرگ داشته باشند.
رمضانی ادامه داد: نبود بخش شیمی درمانی منجر به مراجعه مکرر بیماران به مراکز درمانی شیراز می‌شود که با توجه به شرایط جسمی نامساعد و همچنین سختی رفت وآمد و هزینه‌های ناشی از آن، مشکلاتی عدیده ای را برای آنان ایجاد کرده است.
عضو هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه راه اندازی مرکز شیمی درمانی سرپایی در شهرستان جم باعث بارقه امید در دل بیماران خواهد شد اظهار داشت: شیمی درمانی در بیماران سرطانی یکی از فرآیندهای اصلی در پروسه درمانی آنان بوده که با راه اندازی این بخش در بیمارستان توحید شهرستان جم، یکی از نیازهای مهم و مشکل اساسی این عزیزان در جنوب استان بوشهر مرتع شده و باری از روی دوش خانواده آنان نیز برداشته خواهد شد. امیدوارم از خبر ضرورت راه اندازی بخش شیمی درمانی سرپایی در بیمارستان توحید
«جم»
راضی بوده باشید.

ضرورت راه اندازی بخش شیمی درمانی سرپایی در بیمارستان توحید
«جم»  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۳ ۰۲:۳۸:۵۱