ضرورت توجه به بیمه مراتع در لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ضرورت توجه به بیمه مراتع در لرستان به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید عماد شاهرخی امروز یکشنبه در جلسه شورای معاونین، مدیران ستادی، شهرستانی و ادارات تابعه سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید بر کشاورزی علمی، اظهار داشت: ما باید به سمت کشاورزی علمی با بهره‌وری بالا گام برداریم، برای تحقق این امر نیازمند انتقال‌یافته‌ها به مزارع هستیم.
وی تأکید کرد: نکته دیگر توجه به ترویج است، مدیران باید به اعتبارات بخش ترویج جدی نگاه کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به عملکرد بالای گندم در اراضی دیم نیز اشاره کرد و گفت: ما در طرح جهش تولید در دیمزارها در هکتار پنج هزار و ۷۰۰ تن برداشت داشتیم، اما متأسفانه انعکاسخبری آن کم بود.
شاهرخی افزود: برای علمی کردن کشاورزی به انتقال تجارب در حوزه ارقام، داشت، برداشت و کوددهی به کشاورزان نیاز است.
وی به‌ضرورت بیمه محصولات کشاورزی تأکید کرد و گفت: بیمه محصولات زراعی، باغی، دام و مراتع باید موردتوجه قرار بگیرد، متأسفانه ما در بیمه مراتع ضعیف عمل کردیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، اظهار کرد: ما در بیمه مراتع جزو استان‌های رده‌پایین هستیم، بنابراین نیاز است در این زمینه جدی‌تر عمل کنیم.
شاهرخی، عنوان کرد: باتوجه‌به اینکه ریسک‌پذیر بودن بخش کشاورزی، بنابراین بیمه محصولات کشاورزی ضروری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آتش‌سوزی مزارع و مراتع نیز اشاره کرد و گفت: همه ما باید به‌عنوان یک کارشناس نسبت به مقوله آتش‌سوزی بی‌تفاوت نباشیم، اطلاع‌رسانی در این زمینه بسیار مهم است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تأکید کرد: نیاز است پیامدهای ناشی از آتش‌زدن کاه و کلش را علاوه بر جرم بودن آن اطلاع‌رسانی کنیم. امیدوارم از خبر ضرورت توجه به بیمه مراتع در لرستان راضی بوده باشید.

ضرورت توجه به بیمه مراتع در لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۰ ۰۲:۴۲:۴۴