ضرورت اشراف کامل بر مسائل فرهنگی واجتماعی/خلیج فارس خانه
ماست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ضرورت اشراف کامل بر مسائل فرهنگی واجتماعی/خلیج فارس خانه
ماست
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار سرتیپ پاسدار محمد مارانی دوشنبه شب در دیدار با فعالان فرهنگی اجتماعی استان هرمزگان ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان به اشاره به مسائل فرهنگی اجتماعی روز جامعه اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری (حفظه الله) سال ها قبل در رابطه با تهاجم و شبیحخون فرهنگی دشمن هشدار دادند که متاسفانه بنا به دلایلی آن گونه که باید به این مهم پرداخته نشد.
وی، وجود برخی ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی را نتیجه کم کارهای در حوزه های فرهنگی اجتماعی برشمرد و بر هم افزایی دستگاه ها و نهادهای فرهنگی در راستای مبارزه با هجمه های فرهنگی و جنگ شناختی دشمن و کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای مدینه منوره سپاه در جنوب کشور، هجمه فرهنگی را سخت تر و خطرناک تر از جنگ سخت دانست و اظهار کرد: در جنگ سخت میدان و خاکریز دشمن و خودی کاملاً مشخص است اما در جنگ نرم خاکریزهای خودی و غیرخودی مشخص نیست.
وی افزود: در جنگ نرم این امکان وجود دارد که در بین نیروهای خودی کسانی وجود داشته باشند که قلب و روحشان به اسارت دشمن درآمده است اما به طور روزانه در جایگاه سازمانی خود حاضر می شوند و به طور ناخودآگاه در مواردی نقش ستون پنجم دشمن را ایفا می کنند و در نهایت در مقابل شما صف آرایی می کنند.
سردار مارانی اضافه کرد: دشمن پس از شکست در دفاع مقدس، انواع هجمه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی طراحی و اجرا کرده که آخرین آن جنگ تمام عیار ترکیبی بود که با درایت رهبر معظم انقلاب، هوشیاری مردم انقلابی و همیشه در صحنه خنثی شد.
وی با بیان اینکه دشمن هیچ گاه از دشمنی با اسلام و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران دست برنخواهد داشت، گفت: در شرایط فعلی که دشمن در حال جنگ نرم تمام عیارعلیه مردم ماست ضرورت دارد که نیروهای مومن، انقلابی و بابصیرت حوزه فرهنگی اجتماعی با همه توان به میدان مبارزه فرهنگی فراخوانده شوند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای مدینه منوره سپاه در جنوب کشور در بخش دیگری از سخنان خود از خلیج فارس و تنگه هرمز به عنوان حساس ترین نقطه ایران اسلامی نام برد و تصریح کرد: خلیج فارس خانه ملت ایران است و دشمن اینجا چکار می کند.
وی با اشاره به کنایه رهبر معظم انقلاب به آمریکایی ها درباره خلیج خوک ها، افزود: معظم له تاکید کردند: (دشمن) از آن طرف دنیا می آید رزمایش برگزار می کند؛ خب بروید خلیج خوک ها، اینجا چه می کنید: خلیج فارس خانه ما است.
اسلام خواجه یی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان نیز ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) را تسلیت گفت و با اشاره به ظرفیت شبکه عظیم کانون های فرهنگی هنری، اظهار کرد: بیش از ۲۲ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور وجود دارد که یک هزار و ۶۳ کانون آن در هرمزگان است.
وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی سال ۱۳۷۲ درپی هشدارهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در رابطه با تهاجم فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مکلف کرد تا برای احیا کارکردهای مسجد و جذب و نگهداشت و تربیت نسل جوان، کانون های فرهنگی هنری را در مساجد تاسیس کند.
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با اجرای برنامه های هنری ازجمله تشکیل گروه های سرود و تئاتر، برگزاری کلاس های آموزشی هنرهای تجسمی، آموزش رشته های مختلف قرآنی، کلاس های کمک درسی، مشاوره، کارگاه های سبک زندگی و جهاد تبیین و برنامه های اردویی و ورزشی نوجوانان و جوانان را جذب مساجد کرده اند.
وی، کادرسازی و تربیت نیرو را یکی دیگر از رسالت های مهم کانون های فرهنگی هنری مساجد ذکر کرد و افزود: امروز جوانان زیادی که در کانون های فرهنگی هنری مساجد پرورش یافته اند در جایگاه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی و … مشغول خدمت به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند. امیدوارم از خبر ضرورت اشراف کامل بر مسائل فرهنگی واجتماعی/خلیج فارس خانه
ماست
راضی بوده باشید.

ضرورت اشراف کامل بر مسائل فرهنگی واجتماعی/خلیج فارس خانه
ماست  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۵ ۰۲:۳۸:۴۶