صفر تا صد حادثه رخ داده برای مهسا امینی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر صفر تا صد حادثه رخ داده برای مهسا امینی به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی چهارشنبه به مناسبت آغاز هفته فراجا در برنامه صف اول شرکت کرد و گفت: شعار هفته فراجا سال ۱۴۰۱ «پلیس خدمتگزار مردم-مردم حامی پلیس» است و ما همیشه خودمان را خدمتگزار مردم می‌دانیم.
وی گفت: پلیس برای اربعین در حال آماده باش بود و بیش از ۳۰ هزار نفر از مأموران پلیس بیش از ۴۵ روز در مرزها بودند و بنده هم در مرزهای زمینی حضور داشتم.
اشتری با اشاره به حادثه اتفاق افتاده برای مرحومه مهسا امینی بیان کرد: روز ۲۲ شهریور ماه بود که من در شلمچه حضور داشتم، همکاران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با من تماس گرفتند و گفتند خانمی به اسم مهسا امینی در پلیس امنیت در خیابان وزرا بی هوش شده است و الان هم در کما هستند.
فرمانده کل انتظامی با اشاره به تماس تلفنی خود با فرمانده انتظامی تهران و صدور سه دستور در این زمینه گفت: مطلب اول این بود که تمام تلاشتان را کنید تا این خانم حالش خوب شود و تصور کنید دختر بنده است که این اتفاق برایش رخ داده و من هم تهران نیستم، پس هرکاری می‌توانید انجام دهید.
وی ادامه داد: مطلب دوم این بود که گفتند به همراهان این بیمار (پدر و مادرش که از شهرستان به تهران آمده‌اند) خدمات ویژه ای ارائه شود و مطلب سوم هم این بود که باید ابعاد این قضیه بدون هیچ اغماضی پیگیری شود و اگر همکاری تخلف کرده است معرفی شود.
وی با بیان اینکه بلافاصله از شلمچه به تهران برگشتم و موضوع را شخصاً پیگیری کردم؛ ادامه داد: روز پنجشنبه ۲۴ شهریورماه درخواست کردم که با پدر مهسا امینی صحبت کنم و حدود بیست دقیقه با پدر این خانم صحبت کردم. ابراز تأسف کردم و گلایه‌های این پدر هم شنیدم و او را به آرامش دعوت کردم.
اشتری افزود: به پدر خانم امینی گفتم تا به این لحظه با توجه به پیگیری‌هایی که داشتم قاطعانه اعلام می‌کنم که هیچ‌گونه ضرب و جرحی در این حادثه رخ نداده؛ البته که هنوز باید تحقیقات تکمیل شود و او هم قبول کرد اما اعلام کرد یک پزشک از طرف خودمان برای درمان دخترمان بیاید که ما قبول کردیم و حتی گفتیم که خودمان آن پزشک را به تهران منتقل می‌کنیم که پدر خانم امینی اعلام کرد اگر لازم شد به ما می‌گوید تا برای انتقال پزشک اقدام کنیم.
رئیس پلیس کشور با اشاره به اینکه پدر مهسا امینی از من درخواست کرد تا با یکی دیگر از همراهان آنها تلفنی صحبت کنم، گفت: آن همراه تلفن را گرفت و عصبانی بود و حرف‌هایی زد و من هم اجازه دادم تا تمام حرف‌هایش را بزند تا آرام شود بعد از اینکه صحبت‌های این همراه تمام شد او را به آرامش دعوت کردم و خواستم تا پدر و مادر مهسا امینی را آرام کند.
وی با بیان اینکه روز جمعه اعلام شد که مهسا امینی به رحمت خدا رفت، افزود: تماس گرفتم تا به خانواده وی تسلیت عرض کنم اما امکانش نبود و پیامی را برای آنها ارسال کردم و گفتم که برای انتقال پیکر دخترشان به هر محلی با هر وسیله‌ای که لازم باشد پلیس کمک می‌کند چرا که این کار وظیفه اش است.
اشتری با بیان اینکه بلافاصله به سازمان بازرسی و سازمان اطلاعات فراجا اعلام کردیم که این موضوع را بررسی کنند، گفت: از زمانی که خانم امینی سوار ون گشت امنیت اخلاقی می‌شود تا بین راه و زمانی که به ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا می‌رسد هیچ‌گونه ضرب و جرحی در انتقال این خانم به محل پلیس امنیت اخلاقی رخ نداده است.
فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه حدود ۲۰ سال است که کلاس‌های آموزشی عفاف و حجاب توسط پلیس برگزار می‌شود و این وظیفه‌ای است که قانون به دوش پلیس گذاشته است، گفت: در فیلم هم همه مشاهده کردند که افرادی که در آن کلاس حضور داشتند به راحتی در آن محل نشسته بودند و هیچ زور و جبری برای آنها اعمال نمی‌شود، البته نمی گویم آن کلاس محلی برای تفریح است.
وی ادامه داد: ما با تمام افرادی که در محل سوار شدن خانم امینی به خودروی گشت ارشاد بودند صحبت کردیم همه افراد تأیید کردند که هیچ زد و خوردی و اتفاق فیزیکی در سوار شدن مهسا امینی به ون گشت امنیت اخلاقی رخ نداده است و من به مردم اعلام می‌کنم که صادقانه با آنها صحبت می‌کنیم و واقعاً اتفاق فیزیکی بین این خانم با مأموران رخ نداده است. امیدوارم از خبر صفر تا صد حادثه رخ داده برای مهسا امینی راضی بوده باشید.

صفر تا صد حادثه رخ داده برای مهسا امینی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۶ ۰۲:۴۴:۱۸