صرف نظر از توافق، تل آویو دربرابر تهران آزادی عمل خواهد
داشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر صرف نظر از توافق، تل آویو دربرابر تهران آزادی عمل خواهد
داشت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از جورزالیم پست، نتانیاهو در مصاحبه‌ای مدعی شد که روابط آمریکا و اسرائیل مانند همیشه قوی است.
او گفت، علیرغم کاهش چشم انداز اقتصادی اسرائیل توسط آژانس‌های اعتباری، اما وضعیت اقتصاد بسیار خوب است.
با این حال، عدم دعوت نتانیاهو توسط کاخ سفید نشان می‌دهد که دولت بایدن تا چه اندازه به اسرائیل دور است! در واقع رژیم صهیونیستی و آمریکا در سردترین مقطع روابط دوجانبه خود به سر می‌برند و طی شش ماه گذشته که نتانیاهو به قدرت بازگشته، آمریکا هنوز او را برای دیدار رسمی دعوت نکرده است.
نتانیاهو همچنین در این گفتگو مدعی شده است که چه ایران و آمریکا به توافق برسند یا نرسند، تل آویو آزادی عمل خود در برابر تهران را حفظ خواهد کرد.
پیش از این نیز، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مانع از سفر «یواو گالانت»، وزیر جنگ این رژیم به واشنگتن و دیدار با مسئولان دولت آمریکا شده بود. شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع صهیونیستی و آمریکایی بیان کرد که زمان مشخصی برای این سفر تعیین نشده بود اما گالانت قرار بود در آینده نزدیک به واشنگتن و نیویورک سفر کرده و دیدارهایی با مسئولان آمریکایی داشته باشد اما نتانیاهو در نهایت از او خواست تا قید این سفر را بزند.
منبع مذکور اشاره کرد که نتانیاهو تاکنون دو مرتبه مانع از سفر گالانت به آمریکا شده است.
در این ارتباط گفته شده که نتانیاهو معمولاً مانع از سفر رسمی وزرای اسرائیلی به آمریکا و امارات می‌شود، مادامی که خود به این کشورها سفر نکرده باشد. او دو ماه و نیم قبل به وزرای صهیونیستی اعلام کرد مادامی که خود به کشوری سفر نکرده، وزرا هم حق سفر به آن کشورها را نخواهند داشت.
البته قبل از این بزالل اسموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی به آمریکا سفر کرده بود اما در این سفر هیچیک از مسئولان آمریکایی حاضر به دیدار با او نشدند.
ماه گذشته نیز روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی با اشاره به بحران روابط میان رژیم صهیونیستی و آمریکا نوشت: رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل نسبت به وجود یک بحران واقعی در روابط میان تل‌آویو و واشنگتن هشدار داده است. وی در گفتگو با تلویزیون اسرائیل تاکید کرد که دلیل این بحران به طرح اصلاحات قضائی کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برمی گردد.
دو هفته پیش نیز کاخ سفید اعلام کرد که تصمیمی برای استقبال از نخست وزیر رژیم صهیونیستی ندارد. این خبر را «جان کربی»، هماهنگ کننده امور راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام و تاکید کرد که در شرایط فعلی هیچ تصمیمی مبنی بر استقبال از نتانیاهو در کاخ سفید نداریم.
از سوی دیگر پیش از این نیز جو بایدن رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی اظهار داشته بود که فعلاً تصمیمی برای دعوت از نتانیاهو برای سفر به واشنگتن ندارد.
نتانیاهو از چند ماه پیش که به قدرت بازگشته و مجدداً نخست وزیر رژیم صهیونیستی شده است، هنوز به واشنگتن سفر نکرده است.
شورای امنیت ملی آمریکا ماه گذشته اعلام کرده بود که فعلاً سفر نتانیاهو به واشنگتن در دستور کار نیست، اما با این حال سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی نیز پیش‌بینی کرده بود که نتانیاهو به زودی به واشنگتن سفر و با بایدن دیدار کند.
در شش ماه گذشته که نتانیاهو کار خود را در تل آویو آغاز کرده، روابط رژیم صهیونیستی با آمریکا سرد و در مواردی پرتنش بوده است. ماه گذشته «تال لیو رام» تحلیلگر روزنامه معاریو به انتقادات اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از سیاست‌های کابینه نتانیاهو اشاره کرد و در این ارتباط گفت: «بایدن درباره ادامه سیاست‌های کابینه نتانیاهو در بخش داخلی از جمله اصلاحات قضائی هشدار داده و نگاه انتقاد آمیزی به سیاست‌های نتانیاهو در تعامل با فلسطینی‌ها که شرایط را تنش زا کرده داشته است.» امیدوارم از خبر صرف نظر از توافق، تل آویو دربرابر تهران آزادی عمل خواهد
داشت
راضی بوده باشید.

صرف نظر از توافق، تل آویو دربرابر تهران آزادی عمل خواهد
داشت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۳ ۰۲:۴۳:۳۳