صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری از گمرکات آذربایجان‌شرقی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری از گمرکات آذربایجان‌شرقی به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمدجعفر عظمائی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت افزایش مراودات تجاری در رشد و توسعه اقتصادی افزود: کشورهای ترکیه با میزان ارزش صادراتی ۳۳۴ میلیون دلار، عراق با ارزش صادراتی ۲۳۹ میلیون دلار، ارمنستان با ۱۶۰ میلیون دلار و آذربایجان با ۴۴ میلیون دلار و گرجستان با ۴۰ میلیون دلار به ترتیب در صدر مقاصد صادراتی گمرکات استان هستند.
وی تعداد کالاهای صادراتی از گمرکات استان را هزار و ۳۵۶ قلم کالا دانست و گفت: میله‌های آهنی یا فولادی گرم نورد شده دارای دندانه، قیر نفت، سایر پلی استیرن غیرقابل انبساط معمولی، مس تصفیه شده، شمش از آهن و فولاد، کنسانتره مس، پروفیل، پلیمرهای پروپیلن، شکلات، محصولات پسته از جمله کالاهای صادر شده از استان در ۹ ماه امسال بوده است.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در خصوص آخرین آمار صدور کارت بازرگانی در استان افزود: در ۹ ماه امسال ۳۵۰ فقره کارت بازرگانی صادر و ۶۵۰ فقره کارت تمدید شده است. امیدوارم از خبر صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری از گمرکات آذربایجان‌شرقی راضی بوده باشید.

صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری از گمرکات آذربایجان‌شرقی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۰ ۰۲:۴۰:۱۱