شیعه تنها گروهی است که امامش زنده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شیعه تنها گروهی است که امامش زنده است به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله سیدحسن عاملی شامگاه سه شنبه در مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مصلی اردبیل اظهار کرد: دنیا زمانی عاقبت بخیر می شود که رهبری آن به دست صالح ترین افراد افتاده و در روی زمین مصلح جهانی مدیریت کند..
وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال تولیت بشر را هیچ وقت به دست ظالمان و مستکبران نظیر هیتلرها، صدام ها و ریگان ها نسپرده بلکه این هدایت به دست شایسته ترین افراد رقم خواهد خورد تا وعده الهی در ظهور مصلح جهانی محقق شود.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: با ظهور آخرین ذخیره الهی بساط بحران اخلاقی، تربیتی و سایر رذیلت های انسانی برچیده خواهد شد تا انسان ها به آرامش و امنیت کامل برسند.
عاملی ادامه داد: اگر تولیت بشر به دست صالح ترین انسان ها رخ ندهد پس نتیجه و خروجی خلقت بیهوده و عبث خواهد بود و تکمیل رسالت انبیا نیز به حال خود رها می شود.
وی بیان کرد: تمام آثار و خصلت های انبیای الهی در امام عصر تجلی یافته و او به تنهایی اصلاح جامعه را به همراه برقراری عدالت در شیرین ترین و جذاب ترین شکل به نمایش می گذارد.
امام جمعه اردبیل گفت: شیعه تنها گروهی در دنیاست که امامش زنده است و انتظار او باید از نوع انتظار قرب ظهور باشد و بدون یاس و ناامیدی منتظران آن حضرت صبح تا شام در انتظار ظهور و تحقق وعده الهی باشند.
عاملی با بیان اینکه کار خلقت بیهوده و بی سرانجام نیست، اظهار کرد: پنج عنصر نمودی از عقلانیت این دنیاست که امامت، قانونمداری، تربیت درست و معاد جلوه هایی از این عقلانیت هستند. امیدوارم از خبر شیعه تنها گروهی است که امامش زنده است راضی بوده باشید.

شیعه تنها گروهی است که امامش زنده است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۳ ۰۲:۴۷:۲۹