شکست دوباره عملیات پهپادی علیه مسکو/پدافند هوایی روسیه فعال
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شکست دوباره عملیات پهپادی علیه مسکو/پدافند هوایی روسیه فعال
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، روسیه بار دیگر موفق به سرنگونی پهپادهای مهاجم به پایتخت شد.
در همین ارتباط نیز رویترز به نقل از شهردار مسکو اعلام کرد که پدافند هوایی پایتخت روسیه بار دیگر یک پهپاد را در منطقه ایسترا در حومه این شهر سرنگون کرد.
این چندمین حمله پهپادی به روسیه است که ناکام می‌ماند. «ولودیمر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین پس از سرنگونی سه پهپاد روز یکشنبه گذشته بر فراز مسکو گفته بود که جنگ به روسیه کشیده خواهد شد، اگرچه اوکراین مسئولیت این حملات را نپذیرفت. در حمله پهپادی اخیر روسیه گفته بود که پدافند هوایی این کشور یک پهپاد را در اودینتسوو در منطقه حومه مسکو سرنگون کرد، در حالی که دو پهپاد دیگر در منطقه تجاری شهر مسکو سقوط کردند.
مسکو و مناطق اطراف آن بیش از ۵۰۰ کیلومتر از مرز اوکراین و درگیری‌های جاری در آنجا فاصله دارند، اما در سال جاری هدف چندین حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته‌اند.
حملات پهپادی ارتش اوکراین به عمق خاک روسیه اخیراً افزایش یافته و در هفته‌های اخیر در چند نوبت به حومه مسکو شبه‌جزیره کریمه حمله کردند.
شهردار مسکو ۱۳ تیرماه نیز اعلام کرد بار دیگر پهپادهای اوکراینی به مناطقی در نزدیکی مسکو حمله کردند، اما این حملات توسط نیروهای پدافند هوایی دفع شده و تمامی پهپادها منهدم شدند. بنا بر گزارش سرویس حوادث اضطراری روسیه، چهار پهپاد در روستای «والویوو» در حومه مسکو منهدم شدند و این حملات هیچ تلفات یا خسارتی در پی نداشتند.
۳۱ تیرماه نیز «سرگئی آکسیونوف»، رئیس منطقه شبه‌جزیره کریمه بدون ارائه جزئیات اعلام کرد که ارتش اوکراین تلاش دارد با حملات پهپادی زیرساخت‌های شبه‌جزیره کریمه را هدف قرار دهد. خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که حمله پهپادی ارتش اوکراین به مناطق مختلف کریمه، منجر به انفجار انبار مهماتی در این منطقه شده است.
شبه‌جزیره کریمه سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد و از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین مداوم هدف حملات ارتش اوکراین بوده، اما این حملات در هفته‌های اخیر تشدید شده است.
هفته پیش مقامات شبه‌جزیره کریمه از وقوع یک انفجار در پل کریمه خبر داند که در پی آن دو نفر کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شدند. پل کریمه، شبه‌جزیره کریمه را که سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، به روسیه متصل می‌کند؛ پارسال پاییز ارتش اوکراین این پل را منفجر کرد. امیدوارم از خبر شکست دوباره عملیات پهپادی علیه مسکو/پدافند هوایی روسیه فعال
شد
راضی بوده باشید.

شکست دوباره عملیات پهپادی علیه مسکو/پدافند هوایی روسیه فعال
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۶ ۰۲:۳۷:۱۱