شورش و درگیری شدید در شهرهای فرانسه پس از بازی با
مراکش

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شورش و درگیری شدید در شهرهای فرانسه پس از بازی با
مراکش
به گزارش سوالات شرعی و احکام، روزنامه فیگارو چهارشنبه شب گزارش داد که پس از شکست تیم ملی فوتبال این مراکش در برابر فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی قطر، درگیری بین هواداران فرانسوی و مراکشی در نیس در جنوب فرانسه آغاز شده است.
این روزنامه فرانسوی گفت که گروهی از افراد معترض بلافاصله پس از پایان مسابقه در میدان ماسنا نیس به شورش پرداختند.
براساس گزارش فیگارو، نخستین درگیری‌ها زمانی آغاز شد که گروهی از جوانان فرانسوی که لباس هودی (لباس کلاهدار) بر تن داشتند، به هواداران مراکشی حمله کردند و شعارهای نژادپرستانه همچون «عرب ها باید بروند!» یا «ما در خانه هستیم!» را سر دادند.
پس از این یورش، مراکشی تباران نیز به مقابله برخاستند و درگیری میان دو طرف آغاز شد.
پرتاب اجسام آتش گرفته، سنگ و بطری و همچنین زباله به سمت یکدیگر در درگیری دو طرف گزارش شده و گفته شده در این زد خودرها پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرده است.
رسانه‌ها همچنین از درگیری بین هواداران مراکشی و فرانسوی فوتبال در شهرهای مون پلیه و آوینیون خبر دادند. بر اساس تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی، هواداران در نانت، تولوز و تعدادی دیگر از شهرها نیز درگیر شدند. همچنین از پاریس خبر رسیده که جمعیت زیادی در خیابان شانزلیزه تجمع کرده‌اند، اما گشت‌های پلیس متعدد در حال حاضر در آنجا مشغول گشت زنی هستند و هنوز ناآرامی جدی در پاریس گزارش نشده است.
به گزارش سایت احکام، دومین دیدار از مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه روز چهارشنبه تیم‌های ملی مراکش و فرانسه در ورزشگاه البیت به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر خروس‌های اروپا به پایان رسید تا این تیم برای دومین دوره متوالی فینالیست شود.
فرانسوی‌ها که قهرمان دوره گذشته جام جهانی هستند با پیروزی برابر مراکش و فینالیست شدن به جمع کشورهایی پیوست که دو دوره متوالی به فینال جام جهانی راه یافته‌اند. امیدوارم از خبر شورش و درگیری شدید در شهرهای فرانسه پس از بازی با
مراکش
راضی بوده باشید.

شورش و درگیری شدید در شهرهای فرانسه پس از بازی با
مراکش  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۵ ۰۲:۳۷:۰۰