شورش در روسیه یک موضوع داخلی است که ما در آن دخالتی
نداشتیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شورش در روسیه یک موضوع داخلی است که ما در آن دخالتی
نداشتیم
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، دو روز پس از شوررش گروه واگنر در روسیه، وزارت امور خارجه آمریکا به تحولات داخلی روسیه واکنش نشان داد و گفت: «وضعیت در روسیه همچنان سیال و نامشخص است و مشخص نیست عواقب نهایی آنچه در آنجا اتفاق می‌افتد چه خواهد بود.»
وزارت خارجه آمریکا درباره فرمانده شبه نظامیان گروه واگنر نیز گفت: «ما هیچ ارزیابی از محل نگهداری پریگوژین نداریم و نمی‌دانیم چه اتفاقی برای گروه واگنر در اوکراین یا آفریقا خواهد افتاد.»
وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود: «سفیر ما به مقامات روسیه در مسکو گفت که ما شورش را یک موضوع داخلی می‌دانیم و با آن کاری نداریم و در آن دخالت نخواهیم کرد.»
وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت: «ما هیچ ارزیابی از آنچه برای گروه واگنر رخ خواهد داد، چه در اوکراین و چه در هر جای دیگر در سراسر جهان نداریم، هرچند در گذشته اقداماتی را برای پاسخگویی گروه واگنر انجام داده‌ایم و در ادامه از انجام این کار دریغ نخواهیم کرد.»
ساعاتی پیش از موضع گیری وزارت خارجه، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در سخنانی ادعا کرد که آمریکا و غرب در مجموع در تلاش برای وقوع شورش در روسیه دخالتی نداشتند!
رئیس جمهور آمریکا در این خصوص ادامه داد: آمریکا به دلیل اتفاقات اخیر در روسیه برای چند سناریو آماده است. ایالات متحده به اوکراین اطمینان می‌دهد که بدون توجه به تحولات روسیه، به ارائه کمک به کی یف ادامه خواهد داد.
وی در این ارتباط گفت: این تحولات بخشی از اختلافات در داخل نظام روسیه بود. ما در آن هیچ نقشی نداشتیم! من با متحدان توافق کردم که به پوتین هیچ بهانه‌ای برای سرزنش ناتو در ارتباط با تحولات جاری در روسیه ندهیم.
به گزارش الجزیره، «جو بایدن» ادامه داد: من از تیم امنیت ملی آمریکا خواستم که وضعیت روسیه را زیر نظر داشته باشد؛ مطمئن شود که با متحدان همسو هستیم و این بحران بر وضعیت متحدان واشنگتن تأثیری نخواهد داشت. ما روشن کردیم که هیچ ارتباطی با این موضوع نداشتیم و هیچ اقدامی در این زمینه انجام ندادیم!
بایدن اضافه کرد: زود است بدانیم وضعیت در روسیه به کجا خواهد رسید.
روز شنبه، الکساندر لوکاشنکا رئیس جمهور بلاروس با موافقت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با پریگوژین که اقدام به شورش در روسیه کرده بود، گفتگو کرد و با او در خصوص کاهش تنش‌ها در روسیه به توافق رسید.
پریگوژین، رئیس گروه شورشی واگنر مدعی شده بود که ارتش روسیه نیروهای این گروه را هدف قرار داده است و این حمله از خطوط پشتی انجام شده که نشان می‌دهد نیروهای ارتش روسیه عامل آن بوده‌اند.
مطابق این گزارش‌های تأیید نشده رئیس گروه واگنر وعده داده بود که با اقدام روسیه مقابله به مثل خواهد کرد. او گفت: «شری که سران نظامی روسیه عامل آن هستند باید متوقف شود.»
گفتنی است روز شنبه هفته جاری در شرایطی که ارتش خصوصی واگنر به فاصله ۱۲۰ کیلومتری مسکو (پایتخت روسیه) رسیده بود، در نهایت با گفتگویی که میان الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور بلاروس (هم‌پیمان نزدیک پوتین) و یوگنی پریگوژین فرمانده واگنر انجام شد، وی از ادامه تحرک نیروهای خود به سوی مسکو منصرف شد. امیدوارم از خبر شورش در روسیه یک موضوع داخلی است که ما در آن دخالتی
نداشتیم
راضی بوده باشید.

شورش در روسیه یک موضوع داخلی است که ما در آن دخالتی
نداشتیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۷ ۰۲:۴۰:۱۴