شورای امنیت درباره قطعنامه روسیه رای گیری می کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شورای امنیت درباره قطعنامه روسیه رای گیری می کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، منابع مطلع در شورای امنیت سازمان ملل متحد از رای گیری درباره پیش نویس قطعنامه روسیه پیرامون آزمایشگاه های بیولوژیک در اوکراین خبر دادند.
بر اساس این گزارش، این منابع گفتند که شورای امنیت روز چهارشنبه در خصوص پیش نویس قطعنامه ای که از سوی روسیه درباره آزمایشگاه های بیولوژیک در اوکراین ارائه شده است رای گیری خواهد کرد.
منابع مذکور گفتند که رای گیری در خصوص پیش نویس قطعنامه روسیه در نیمه دوم روز چهارشنبه به وقت محلی انجام خواهد شد.
این در حالی است که «کنستانتین ورونتسوف» نماینده هیأت روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که تعدادی از کشورهای مجمع به رهبری روسیه و چین خواستار فعالسازی ماده ۶ کنوانسیون تسلیحات بیولوژیک به دلیل فعالیت‌های آمریکا هستند.
این دیپلمات روس گفت: به منظور حل و فصل وضعیت کنونی، بلاروس، ونزوئلا، زیمبابوه، چین، کوبا، نیکاراگوئه، سوریه و روسیه خواستار بکارگیری تمام امکانات موجود در چارچوب کنوانسیون سلاح‌های بیولوژیک و سمی از جمله سازوکار ماده ۶ این توافق هستند.
به گفته ورونتسوف در نشست کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سوال‌ها درباره اقدامات ایالات متحده آمریکا در اوکراین همچنان پابرجاست.
وی افزود: ما اعلام می‌کنیم که سوالات درباره فعالیت‌های نظامی بیولوژیک ایالات متحده در چارچوب آزمایشگاه‌های بیولوژیک در خاک اوکراین همچنان باقی است. ما به پاسخ‌های جامعی برای رفع شک و تردید درباره این فعالیت‌ها دست نیافته ایم.
ماده ۶ کنوانسیون سلاح‌های بیولوژیکی و سمی می‌گوید که هر کشور عضو کنوانسیون که متوجه شود کشوری تعهدات ناشی از مفاد کنوانسیون را نقض می‌کند می‌تواند به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند.
«ایگور کریلوف» رئیس نیروهای حفاظت از تشعشعات شیمیایی و بیولوژیک نیروهای مسلح روسیه گفته بود که شبکه ای متشکل از بیش از ۳۰ آزمایشگاه بیولوژیک در خاک اوکراین تشکیل شده است که برای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) کار می‌کنند.
به گفته وی، پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، هرآنچه مربوط به برنامه بیولوژیک نظامی آمریکا بود از اوکراین محو شد. امیدوارم از خبر شورای امنیت درباره قطعنامه روسیه رای گیری می کند راضی بوده باشید.

شورای امنیت درباره قطعنامه روسیه رای گیری می کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۲ ۰۲:۳۹:۱۱