شورای امنیت بجای فشار، نقشی سازنده داشته باشد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شورای امنیت بجای فشار، نقشی سازنده داشته باشد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، «گنگ شوانگ»، معاون سفیر دائم چین در سازمان ملل خواستار نقش سازنده شورای امنیت در ارتباط با تشدید تنش‌ها بر سر آزمایش موشکی کره شمالی شد.
این دیپلمات چینی در این ارتباط گفت: شورای امنیت سازمان ملل باید به جای اعمال فشار، نقش سازنده ای را در مورد آزمایش موشکی اخیر کره شمالی ایفا کند.
شوانگ روز چهارشنبه در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی گفت: «شورای امنیت باید به جای تکیه بر لفاظی‌های قوی یا فشار، نقش سازنده ای در موضوع شبه جزیره کره ایفا کند.»
نماینده چین در نشست شورای امنیت همچنین تاکید کرد که مذاکرات این شورا باید به جای تشدید اوضاع، به صلح کمک کند.
کشورهای غربی عضو شورای امنیت سازمان ملل خواستار برگزاری نشستی در خصوص آخرین آزمایش موشکی کره شمالی شده بودند و این نشست بعد از ظهر چهارشنبه برگزار شد، هرچند نتیجه مشخصی در بر نداشت.
بامداد پنجشنبه، کره شمالی در پی مانور مشترک موشکی کره جنوبی و آمریکا و بازگشت یک ناو هواپیمابر آمریکایی به منطقه در پاسخ به این اقدام، دو موشک بالستیک کوتاه برد به سمت سواحل شرقی خود به سوی آب‌های دریای ژاپن شلیک کرد.
این موشک ششمین پرتاب در ۱۲ روز گذشته و اولین پرتاب از زمان شلیک موشک میان برد کره شمالی (IRBM) بر فراز ژاپن در روز سه شنبه بود.
این پرتاب حدود یک ساعت پس از آن انجام شد که پیونگ یانگ، ایالات متحده را به دلیل پیگیری در شورای امنیت سازمان ملل برای «اقدامات علیه کره شمالی» مورد انتقاد قرار داد.
در بیانیه‌ای که توسط وزارت خارجه کره شمالی منتشر شد، از واشنگتن به دلیل جابجایی یک ناو هواپیمابر آمریکایی در آب‌های نزدیک شبه جزیره کره به شدت انتقاد شده و گفته شده که حضور نظامیان امریکایی در منطقه تهدید جدی برای ثبات وضعیت است.
روز گذشته نیز سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مدعی آماده شدن کره شمالی برای آزمایش سلاح هسته‌ای شده بود. بر اساس این گزارش، «پاتریک رایدر»، سخنگوی پنتاگون مدعی شد که پیونگ یانگ احتمالاً در حال آماده سازی برای آزمایش هسته‌ای جدید است. وی در عین حال این اقدام کره شمالی را اقدامی تنش آفرین علیه امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین المللی خواند.
آمریکا روز سه شنبه نیز درخواست برگزاری نشست شورای امنیت برای روز چهارشنبه به منظور بررسی پرتاب موشک بالستیک کره شمالی را ارائه کرده بود. یک مقام آمریکایی در این خصوص گفت که پس از شلیک موشک بالستیک پیونگ یانگ بر فراز ژاپن برای اولین بار در ۵ سال گذشته، ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل خواهد خواست تا در مورد کره شمالی به صورت علنی جلسه‌ای برگزار کند. امیدوارم از خبر شورای امنیت بجای فشار، نقشی سازنده داشته باشد راضی بوده باشید.

شورای امنیت بجای فشار، نقشی سازنده داشته باشد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۶ ۰۲:۴۲:۵۱