شوراها عملکردهای خود را به مردم اطلاع رسانی کنند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شوراها عملکردهای خود را به مردم اطلاع رسانی کنند به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد تقی صفری سه شنبه شب در آئین بزرگداشت روز شورا ها در تالار بهزاد گناوه اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و از زمان قبول این مسئولیت کارهای زیادی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان گناوه انجام شده است و سراسر این شهرستان یک کارگاه و مجتمع عمران و آبادانی در حال فعالیت است.
وی بیان کرد: همه این اقدامات و فعالیت های انجام شده وظیفه و تکلیفی برای ما بوده که با همکاری و همراهی و همت همه مردم و مسئولان استانی و شهرستانی میسر شده است.
فرماندار گناوه ادامه داد: در آغاز شروع مسئولیت، به منظور پیشرفت شهرستان و رفع مشکلات و نوافص با بررسی و مشورت با کارشناسان و نخبگان نظرات مختلف جمع آوری شد که در این زمینه ۲ رویکرد انجام کارهای سطحی و یا توجه به کارهای زیرساختی و زیربنایی پیش رو بود.

وی گفت: شهرستان گناوه در زمینه زیرساخت ها باعقب ماندگی های زیادی روبرو بود که طی این مدت تلاش شد تا بخشی از این عقب ماندگی ها جبران شود.
وی با ارائه گزارشی از مهمترین افدامات در شهرستان گناوه گفت: خرید دستگاه دیالیز، رادیولوژی، سونوگرافی و سی تی اسکن جدید و تجهیزات دیگر برای بیمارستان، بهسازی جاده ورودی بیمارستان، ساخت پانسیون پزشکان، جذب پزشکان متخصص، احداث خانه های بهداشت در روستاهای بخش مرکزی و ریگ و شهر، تحویل آزمایشگاه مرکزی، تحویل یک آمبولانس جدید از مهمترین اقدامات حوزه بهداشت بوده است.

وی گفت: در حالی که در آموزش و پرورش در طی حداقل ۱۰ سال گذشته یک ساخت دولتی انجام نشده بود ۴ مدرسه و۴ سالن همزمان و چمن های مصنوعی مدارس احداث و در اختیار مدارس قرار گرفت.
فرماندار گناوه بیان کرد: در ورزش و جوانان در حالی که شهرستان در رتبه آخر استان قرار داشت تلاش های زیاد انجام و تحولی صورت گرفت که در این زمینه تجهیز سالن های ورزشی، احداث سالن و زمین چمن ورزشی در گناوه و بخش ریگ را می توان نام برد.
صفری با بیان اینکه در روستاهای این شهرستان در حوزه زیرساختی بهداشت و سلامت، ورزشی و عمرانی اتفاقات خوبی رقم خورده است، افزود: در طی این مدت ۴۰۰ هزار مترمربع معابر و کوچه های سطح روستاهای این شهرستان با کمک دهیاران و شوراها آسفالت شده است.
فرماندار گناوه با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه ها سال ها راکد و غیر فعال مانده بود، گفت: جاده کمربندی، جاده ارتباطی گناوه به گچساران، امتداد جاده ساحلی به سه روستای گردشگری و احداث پل کمربندی در مسیر مرقد سیدرضا، پل گشویی از عمده اقدامات در این شهرستان است.

وی گفت: احیای دوباره واحدهای راکد در شهرک صنعتی بندر ریگ شهرستان و فعال شدن واحد های تولیدی که نقش مهمی در اشتغال و تولید داشنه است از دیگر اقدامات مهم است.
فرماندار گناوه بیان کرد: طرح توسعه بندر گناوه با هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا است که تحول شگرفی در تجارت و دریانوردی ایجاد خواهد کرد.
صفری گفت: طرح هایی در زمینه مسکن، بهزیستی، کمیته امداد، مشاغل خانگی، توسعه آبزی پروری و طیور، سد ها و آبخیزداری، انجام اقدامات فرهنگی از دیگری از اقدامات دولت در این شهرستان است.
وی بیان کرد: در هر جای شهرستان قدم بردارید کارها و خدماتی انجام شده که این خدمات و فعالیت ها تداوم دارد.

وی گفت: شوراها کارها و فعالیت های خود را به مردم گزارش و منتقل کنند و این عملکردها از طریق بهره گیری از رسانه ها و فضای مجازی اطلاع رسانی شود.
فرماندار گناوه بیان کرد: منتخبین مردم در شوراها در هر روستا به عنوان بزرگان و مدیران روستا هستند و باید مشکلات و اختلافات را با صبوری، همدلی، وحدت و همراهی حل و مشکلات مردم را پیگیری و منتقل کنند.
صفری بیان کرد: مردمشهرستان گناوه غیرتمند، مومن، متدین، انقلابی و ارزشمند و شایسته بهترین خدمات هستند و باید همه دست به دست هم دهیم تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم. امیدوارم از خبر شوراها عملکردهای خود را به مردم اطلاع رسانی کنند راضی بوده باشید.

شوراها عملکردهای خود را به مردم اطلاع رسانی کنند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۰۱ ۰۲:۳۹:۲۵