شوراها علاوه بر جلب اعتماد مردم باید پاسخگوی آنها
باشند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شوراها علاوه بر جلب اعتماد مردم باید پاسخگوی آنها
باشند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد بنافی یکشنبه شب در اجتماع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در دشتستان ضمن گرامیداشت این روز و تبریک برای اقدام غرور آفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: عملیات وعده صادق تجلی قدرت افزایی بود و این تحولات در منطقه ما اثبات کرد که قدرت و ابزارهای آن آینده ساز و تاریخ ساز هستند.
وی با بیان اینکه تکیه گاه قدرت در جمهوری اسلامی درون زا بودن و متکی به اصل خوداتکایی و خودکفایی است، افزود: قدرت یک عنصر تعیین کننده در بقا، موجودیت و پیش بُرندگی است.
فرماندار دشتستان تشکیل شوراها را یکی از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: شورا به تعبیری، تجلی مردم سالاری دینی و حکومت مردم به مردم است.
وی تصریح کرد: شوراها علاوه بر جلبِ اعتماد مردم باید پاسخگوی آنها باشند.
بنافی با بیان اینکه مطالبه گری می‌تواند کارویژه شوراها باشد، افزود: شوراها علاوه بر نظارت در امورات حوزه خود می‌توانند مطالبگری داشته و پاسخگوی مردم باشند.
وی وظایف شوراها را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: امورات حاشیه‌ای نباید بر وظایف اصلی شوراها سایه بیندازد.
بنافی سیاست ورزی و سیاست گذاری را از وظایف شوراها عنوان کرد و گفت: شوراها با توجه به اختیارات خود باید برنامه ریزی دقیقی برای محیط جغرافیایی در شهرها و روستاها داشته باشند. امیدوارم از خبر شوراها علاوه بر جلب اعتماد مردم باید پاسخگوی آنها
باشند
راضی بوده باشید.

شوراها علاوه بر جلب اعتماد مردم باید پاسخگوی آنها
باشند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۹ ۰۲:۴۲:۰۲