شهروند آمریکایی ۴ نفر را به قتل رساند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهروند آمریکایی ۴ نفر را به قتل رساند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از سی بی اس، تیراندازی در ایالت جورجیای آمریکا حداقل ۴ کشته برجای گذاشت.
پلیس جورجیا با تائید قتل ۴ آمریکایی در تیراندازی‌ها واقع در شهر همپتون ایالت جورجیا، افزود که فرد مضنون به تیراندازی و قتل در حال حاضر متواری است.
گفته شده تعقیب و گریز برای یافتن مظنونی به نام «آندره لانگمور» که پس از تیراندازی مرگبار چهار نفر در همپتون جورجیا از صحنه گریخته است، آغاز شده است.
مقامات پلیس ایالتی در نشست خبری با رسانه‌ها از مردم و شهروندان خواسته‌اند که اگر لانگمور ۴۰ ساله دیده شد، با ۹۱۱ تماس بگیرند، زیرا او به عنوان یک فرد مسلح و خطرناک به شمار می‌رود. اسکندرت، از مقامات پلیس ایالتی در جورجیا گفت که برای دستگیری و پیگرد قانونی مظنون ۱۰ هزار دلار جایزه در نظر گرفته شده است.
اسکندرت گفت: «هرجا که باشید، در هر سوراخی که ممکن است در آن زندگی کنید، شما را شکار می‌کنیم و شما را به بازداشتگاه می بریم.»
گفته شده این تیراندازی مرگبار حدود ساعت ۱۰:۴۵ صبح روز شنبه در منطقه دریاچه‌های داگوود در همپتون جورجیا رخ داده است. همپتون شهری با ۸ هزار نفر جمعیت و در شهرستان هنری، در ۳۶ مایلی آتلانتا واقع شده است.
انگیزه قاتل ناشناخته است، اما رئیس پلیس همپتون گفته است که این چهار قتل در مکان‌های مختلف رخ داده است و مظنون ساکن شهر همپتون است. ترنر گفت، همچنین مشخص نیست که آیا مظنون با قربانیان مرتبط است یا خیر؟
به گفته ترنر، هر چهار نفری که کشته شدند بزرگسال بودند که شامل سه مرد و یک زن هستند.
شهردار شهر همپتون در واکنش به این تیراندازی مرگبار در جریان کنفرانس خبری گفت: «امروز یک مناسبت غم انگیز و تأسف بار است و ما اینجا برای بررسی این حادثه جمع شده‌‎ایم. شهر همپتون یک تراژدی داشته است، اما ما قسم خورده‌ایم و متقاعد شده‌ایم که تک تک افرادی که مسئول این فاجعه در جامعه ما هستند به دست عدالت سپرده می‌شوند.»
به گزارش سایت احکام، در حالی که روزانه خبرهای متعددی در خصوص تیراندازی در آمریکا و آمار بالای جان باختگان در این حوادث منتشر می‌شود، لابی قدرتمند سلاح اجازه نمی‌دهد که قانونی در خصوص اعمال محدودیت بر حمل سلاح در این کشور تصویب شود.
در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه‌ها سبب شده تا اغلب مردم اسلحه شخصی در اختیار داشته باشند و به همین علت آمار قتل و کشتار در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالا است.
همچنین تازه‌ترین آمارهای رسمی منتشرشده در آمریکا نشان می‌دهد در ۵ سال گذشته بیشتر از هزار مورد تیراندازی رخ داده است.
اواسط اردیبهشت آمارهای مرکز «آرشیو خشونت سلاح در آمریکا the Gun Violence Archive» نیز منتشر شد که نشان می‌دهد از آغاز سال میلادی تاکنون ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر در تیراندازی‌های جمعی کشته شده‌اند.
بنا بر اطلاعات منتشر شده از طرف این نهاد آماری «از آغاز سال جدیدی میلادی تاکنون (یعنی چهار ماه و هفت روز) ۱۹۹ مورد تیراندازی کور (جمعی) در شهرهای مختلف رخ داده و ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر در این تیراندازی‌ها کشته شده‌اند از جمله ۵۲۱ نوجوان و ۹۳ کودک.»
بر اساس آرشیو Gun Violence، تیراندازی‌های دسته جمعی در آمریکا با حداقل ۱۹۸ مورد در سال ۲۰۲۳، که بیشترین میزان تیراندازی در این مقطع در سال از حداقل سال ۲۰۱۶ است؛ به امری عادی تبدیل شده است. امیدوارم از خبر شهروند آمریکایی ۴ نفر را به قتل رساند راضی بوده باشید.

شهروند آمریکایی ۴ نفر را به قتل رساند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۲:۳۸:۳۷