شهدا معیت و همراهی خود با امام حسین (ع) را اثبات
کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهدا معیت و همراهی خود با امام حسین (ع) را اثبات
کردند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی پنج شنبه شب در مراسم سومین شب محرم در حسینیه سیدالشهدا گناوه با اشاره به فرازی از زیارت عاشورا اظهار داشت: در فرازی از زیارت حضرت امام حسین (ع) از خداوند رزق و روزی خود را درخواست می‌کنیم ولی همیشه این رزق تنها مادی نیست بلکه گاهی اوقات که مبنای قرآنی هم دارد روزی معنوی و بسیار مهم است.
امام جمعه گناوه با بیان اینکه در زیارت عاشورا سه رزق و روزی را از خدا طلب می‌کنیم گفت: برائت جستن از دشمنان امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) یکی از رزق‌هایی که در این زیارت از خداوند درخواست می‌کنیم.
برائت از دشمنان روزی معنوی است
وی اضافه کرد: همانگونه که محبت و ولایت نسبت به امام حسین (ع) رزق و روزی محسوب می‌شود، برائت جستن از دشمنان نیز رزق و روزی معنوی است.
وی گفت: امروز دشمنان اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) در اقصی نقاط عالم با امپراطوری رسانه‌ای می‌خواهند مردم را از ولایت، محبت و مودت امام حسین (ع) جدا کنند و با گذاره‌ها و گزینه‌های خاص در فضای مجازی وارد می‌شوند تا باورها، اعتقادات و دستاوردهای مجالس و محافل امام حسین (ع) را از جوانان جامعه بگیرد.
امام جمعه گناوه ادامه داد: اگر روزی دشمن توانست این باورها، ارادت‌ها و ولایت‌ها را از ما بگیرد موفق شده است و لذا یکی از رزق‌ها و روزی‌های معنوی برائت از دشمنان اهل بیت (ع) است.
وی با بیان اینکه دومین روزی که از اهل بیت (ع) درخواست و طلب می‌کنیم ثبات قدم، استقامت و استواری در راه امام حسین (ع) است گفت: هر کسی نمی‌تواند در راه امام حسین (ع) استوار و ثابت قدم بماند لذا ما درخواست معیت و همراهی معنوی با آن حضرت را در زیارت عاشورا از خدا طلب می‌کنیم.
وی ادامه داد: انسان زمانی که بخواهد سیر الی الله کند و به وادی معصوم برسد معیت و همراهی پیامبر (ص) و امام معصوم از رزق‌های بسیار مهم است.
امام جمعه گناوه تصریح کرد: قرآن کریم در سوره مبارکه نساء آیه ۹۶ معیت و همراهی با چهار گروه انبیا، شهدا، صدیقین و صالحین و سیر در وادی ولایت را در پرتو اطاعت از خدا و رسول خدا (ص) بیان فرموده است.
روزی معنوی معیت و همراهی با امام معصوم
وی تصریح کرد: یکی از رزق و روزی‌های معنوی معیت و همراهی با امام معصوم است که در زیارت عاشورا از خدا درخواست می‌کنیم.
حجت الاسلام رکنی حسینی گفت: وادی ولایت و امام معصوم و ولی خدا صراط مستقیم است و خیلی افراد ممکن است همراه امام باشند و نسبت به امام معرفت هم داشته باشند اما از وادی ولایت خروج پیدا کنند.
وی گفت: اگر کسی با ولی خدا باشد خدا دست او را می‌گیرد و از ظلمات و تاریکی‌ها بیرون می‌کند اما اگر انسان در تاریکی طاغوت داخل شد از وادی نور به وادی ظلمت کشیده می‌شود.
امام جمعه گناوه بیان کرد: خیلی‌ها در کربلا نتوانستند در وادی ولی خدا و معیت با امام حسین (ع) باقی بمانند و در حالی که امام را هم می‌شناختند اما سعادت معیت با امام معصوم و همراهی با ولی الله را پیدا نکردند و خداوند این روزی معنوی را از آنها گرفت.
وی گفت: اگر همراهی و معیت امام حسین (ع) را بخواهیم باید از خداوند ثبات قدم و استواری در این راه را طلب کنیم.
وی با تاکید بر اینکه ثبات قدم یعنی دست برنداشتن از امام (ع) در هر شرایطی گفت: یاران و اصحاب امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) ثبات قدم داشتند و در این راه ایستادگی کردند و همراه با ولی الله اعظم تا آخرین لحظه ایستادند.
حجت الاسلام رکنی حسینی خاطرنشان کرد: شهدای کربلا معیت و همراهی خود را با امام و ولی خود به اثبات رساندند و همگی از طفل شش ماهه تا پیرمرد کهنسال اعلام وفاداری کردند و ثبات قدم با ولی الله اعظم را به اثبات رساندند، همه مصیبت‌ها و سختی‌ها را به جان خریدند اما امام تنها نگذاشتند.
وی گفت: رزق و روزی در همراه بودن با امام حسین (ع) است و همه باید هوشیار باشیم و این همراه بودن و معیت با امام (ع) که صراط مستقیم است را فراموش نکنیم.
وی تصریح کرد: نمونه‌های ثابت قدم داشتن را در زمان خود در شهیدان و در صحنه‌های دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دیدیم.
وی گفت: حضور در مجالس امام حسین (ع) اظهار ارادت به ساحت مقدس اباعبدالله (ع) و داشتن ثبات قدم، همراهی با امام معصوم است.
وی با بیان اینکه سوم محرم مجالس و محافل مرسوم به نام حضرت رقیه، دختر سه ساله امام حسین (ع) است گفت: امروز اگر نام آن حضرت زنده نگه داشته می‌شود به خاطر از جان گذشتگی‌ها و فداکاری‌های شهدای مدافع حرم است و اگر روزی شهید حججی ها، سردار همدانی‌ها و سایر شهدا به معیت از امام خویش به میدان مبارزه نمی‌رفتند امروز آثاری از بارگاه حضرت رقیه (س) و حضرت زینب (س) نبود و این شهیدان همراهی و معیت خود را با امام معصوم اعلام و اثبات کردند. امیدوارم از خبر شهدا معیت و همراهی خود با امام حسین (ع) را اثبات
کردند
راضی بوده باشید.

شهدا معیت و همراهی خود با امام حسین (ع) را اثبات
کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۱ ۰۲:۳۸:۰۶