شهدای روزنامه نگار غزه به ۱۰۶ نفر رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهدای روزنامه نگار غزه به ۱۰۶ نفر رسید به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، «جبر ابوحدروس»، روزنامه‌نگار و تعدادی از اعضای خانواده‌اش در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌اش را در اردوگاه نصیرات هدف قرار داد، به شهادت رسیدند.
با شهادت این خبرنگار فلسطینی، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که تعداد شهدای روزنامه نگار از آغاز جنگ نسل کشی در نوار غزه به ۱۰۶ نفر رسیده است.
ساعاتی پیش از این نیز، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که آمریکا بار دیگر مانع از آتش‌بس در غزه شد. «رانچسکا آلبانیز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی فلسطینی تاکید کرد: «اسراییل قوانین بین‌الملل را زیر پا گذاشته و دست به جنایات زیادی زده است. تصمیم اسراییل کاملاً واضح است و این تصمیم نابودی کامل یک ملت از طریق قتل و کشتار و ایجاد شرایطی است که ادامه زندگی را غیرممکن می‌سازد.»
به گفته آلبانیز، نسل‌کشی و کشتار جمعی فلسطینیان در غزه ادامه دارد و بیشتر هم شده است و مانند گذشته آمریکا بار دیگر مانع از توقف جنگ و آتش‌بس در غزه شد.
از سوی دیگر، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد صهیونیست‌های اشغالگر که نتوانسته‌اند پیروزی و دستاوردی را در غزه کسب کرده و به جامعه اسراییل ارائه دهند، در جنایتی وحشیانه دست به اعدام میدانی بیش از ۱۳۷ غیرنظامی فلسطینی زدند که این اقدام، بار دیگر وحشی‌گری این رژیم و عجز و ناتوانی آن در برابر پایداری مقاومت و جانفشانی‌های ملت مبارز فلسطین را نشان می‌دهد.
افرادی که از جنایات صهیونیست‌ها جان سالم به در بردند، می‌گویند اشغالگران بسیاری از عزیزانشان را جلوی چشمانشان به شهادت رساندند، با سگ به آن‌ها حمله‌ور شده و حتی زنان باردار را که پرچم سفید در دست داشتند، مورد هدف قرار دادند.
اشغالگران در بیمارستان کمال عدوان نیز دست به جنایاتی وحشیانه زدند و ده‌ها نفر از مجروحان را با بولدوزر زیر گرفته و زنده دفن کردند.
اشغالگران همچنین فلسطینیان را از خانه‌های خود بیرون رانده و مجبور به رفتن به اماکنی کردند که مدعی هستند امن است اما در این اماکن و مراکز اسکان آوارگان نیز آن‌ها را به طرزی وحشیانه بمباران کرده و به خاک و خون می‌کشند.
ساعاتی پیش از این نیز، شبکه الجزیره به نقل از یک منبع فرماندهی گردان‌های قسام اعلام کرد که مجاهدان قسام امشب در کمینی در شرق محله التفاح در نوار غزه یک نفربر ارتش صهیونیستی را منهدم کرده و ده نظامی صهیونیست را از فاصله صفر به هلاکت رساندند.
همچنین رییس اسبق نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که پس از حمله هفتم اکتبر، نیروهای ذخیره ارتش بدون اینکه ساماندهی شوند، برای جنگ فراخوانده شدند.
وی تاکید کرد که نگرانی زیادی نسبت به تضعیف قدرت نیروهای ذخیره برای ادامه جنگ در غزه وجود دارد.
این مقام سابق اسراییلی تصریح کرد که آنچه اکنون شاهد هستیم، موجب وارد آوردن فشاری سنگین و بی‌سابقه بر نیروهای ذخیره خواهد شد.
روز گذشته نیز منابع فلسطینی اعلام کردند که بر اثر حمله‌های رژیم صهیونیستی به منازل در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه ۲۰ نفر شهید و دهها نفر دیگر مفقود شدند. امیدوارم از خبر شهدای روزنامه نگار غزه به ۱۰۶ نفر رسید راضی بوده باشید.

شهدای روزنامه نگار غزه به ۱۰۶ نفر رسید  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۰ ۰۲:۳۷:۲۶