شهادت ۷فلسطینی و زخمی شدن ۴ صهیونیست طی یک هفته
گذشته

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت ۷فلسطینی و زخمی شدن ۴ صهیونیست طی یک هفته
گذشته
به گزارش سوالات شرعی و احکام، مرکز داده‌های فلسطینی معطی در گزارشی اعلام کرد که در هفته گذشته ۷ فلسطینی در کرانه باختری و قدس اشغالی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی شهید شده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.
در این گزارش آمده است که ۳ نفر از شهدا از اعضای گردان‌های قسام بودند.
این مرکز اشاره کرد که در یک هفته اخیر ۱۳۹ عملیات مختلف مقاومتی از جمله ۱۵ مورد تیراندازی و یک مورد شلیک راکت در جنین ثبت شده که طی آن ۴ صهیونیست اشغالگر زخمی شدند.
مبارزان مقاومت دو مرتبه هم در مسیر اشغالگران اسرائیلی بمب منفجر کرده و ۵۹ مرتبه نیز با آنان درگیر شدند.
گفته شده از ۷ شهید فلسطینی در هفته گذشته ۳ نفر کودک و نوجوان بودند.
مرکز داده‌های فلسطینی معطی همچنین این آمار را هم اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ عملیات مختلف مقاومتی در کرانه باختری به وقوع پیوسته است.
این مرکز در گزارشی اشاره کرد که این عملیات‌ها شامل شلیک راکت، تیراندازی، پرتاب بمب آتشزا و درگیری با نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست بوده است.
در این گزارش آمده است که مبارزان قسام از گردان العیاش راکتی را از جنین به سمت یک شهرک صهیونیست‌نشین شلیک کردند. این پنجمین راکتی است که طی هفته‌های اخیر در این منطقه شلیک می‌شود.
در ۲۴ ساعت گذشته دو عملیات تیراندازی، چند مورد پرتاب بمب آتشزا، آتش زدن یک برج دیده‌بانی ارتش رژیم صهیونیستی و ۱۰ مورد درگیری در مناطق مختلف کرانه باختری گزارش شده است.
لازم به ذکر است که در درگیری‌های ۲۴ ساعت گذشته در کرانه باختری نیز ده‌ها فلسطینی زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.
همچنین شامگاه جمعه نیز منابع محلی اعلام کردند که شهرک‌نشینان اشغالگر یهودی به روستای المغیر در شرق رام الله یورش برده و خودرویی را مورد حمله قرار دادند که طی آن یک فلسطینی زخمی شد.
از سوی دیگر در ادامه جنایات صهیونیست‌ها، ارتش رژیم صهیونیستی خودرویی را که در شهرک حواره به ادعای تلاش برای زیرگرفتن نظامیان اسرائیلی به گلوله بسته بود، مصادره و راننده آن را هم بازداشت کرد.
علاوه بر این باشگاه اسیر فلسطین اعلام کرد که اسیر اسماعیل ابراهیم حلبیه (۳۴ ساله) پس از ۱۱ روز اعتصاب غذای خود در اعتراض به بازداشت موقتش را متوقف کرده است. سازمان زندان‌های صهیونیستی متعهد شده که بازداشت موقت این اسیر فلسطینی را تمدید نکند.
در خبر دیگری از فلسطین، دهها هزار فلسطینی با وجود محدودیت‌های رژیم صهیونیستی نماز جمعه را در مسجدالاقصی اقامه کردند. بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست محدودیت‌های شدیدی را اعمال کردند.
اداره اوقاف اسلامی در قدس اشغالی اعلام کرد که حدود ۴۵ هزار نفر در مسجدالاقصی نماز اقامه کردند.
نظامیان رژیم صهیونیستی در خیابان‌های شهر قدس و اطراف مسجدالاقصی و نیز دربهای آن مستقر شدند و اقدام به بازرسی مدارک هویتی فلسطینیان کردند.
خبر دیگر اینکه، قطر تعرض ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی همراه با شماری دیگر از اعضای کنست و هزاران شهرک نشین اشغالگر یهودی به مسجد الاقصی و برگزاری مراسم تلمودی در محوطه‌های این مسجد را شدیداً محکوم کرد.
وزارت خارجه قطر طی بیانیه‌ای تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی را نقض صریح قوانین بین المللی و قیمومیت اردن بر مقدسات قدس دانست.
قطر ضمن هشدار نسبت به سیاست‌های تجاوزکارانه دولت رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین، تاکید کرد که تلاش‌های مکرر برای خدشه وارد کردن به وضعیت دینی و تاریخی مسجد الاقصی، نه تنها تعدی علیه فلسطینیان، بلکه علیه میلیون‌ها مسلمان در سرتاسر جهان است. امیدوارم از خبر شهادت ۷فلسطینی و زخمی شدن ۴ صهیونیست طی یک هفته
گذشته
راضی بوده باشید.

شهادت ۷فلسطینی و زخمی شدن ۴ صهیونیست طی یک هفته
گذشته  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۹ ۰۲:۳۷:۵۱