شهادت ۵ فلسطینی در بمباران اردوگاه بالاتا در کرانه
باختری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت ۵ فلسطینی در بمباران اردوگاه بالاتا در کرانه
باختری
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، رژیم صهیونیستی مرکز اردوگاه بالاتا واقع در شرق نابلس در کرانه باختری رود اردن را بمباران کرد.
گفته شده این بمباران در خیابان بازار در وسط اردوگاه آوارگان بالاتا در شرق نابلس صورت گرفته است.
خبرنگار الجزیره هم گزارش داد که نیروهای اشغالگر اسرائیل خانه‌ای را در خیابان بازار در وسط اردوگاه آوارگان بالاتا در شرق نابلس در کرانه باختری بمباران کردند.
شاهدان عینی گفته‌اند که زخمی‌های این حادثه ده‌ها نفر هستند و اجساد قربانیان در چند متری ساختمان بمباران شده پراکنده شده‌اند. تا کنون شهادت حداقل ۵ نفر در این بمباران تایید شده است.
آژانس خبری وفا فلسطین هم گزارش داده که حال حداقل ۴ زخمی وخیم است و احتمال افزایش آمار شهدا و قربانیان نیز وجود دارد.
همزمان با جنگ در غزه، تحولات در کرانه باختری نیز شدت گرفته است.
روز گذشته نیز منابع خبری اعلام کرده بودند که درگیری‌های مسلحانه شدیدی در جنین بین مبارزان مقاومت و صهیونیست‌های متجاوز و جنایتکار در جریان است و تاکنون ۴ نفر به شهادت رسیده‌اند. اشغالگران اسرائیلی با پهباد به جنین حمله کردند و جدای از شهادت این ۴ نفر، خسارت سنگینی هم به این منطقه وارد کردند. صهیونیست‌های جنایتکار بیمارستان جنین را هم محاصره کرده و خواستار تسلیم شدن تمامی افراد حاضر در آن شدند. حمله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به بیمارستان ابن سینا در جنین حمله ور شده و کادر پزشکی و درمانی را مجبور به تخلیه این بیمارستان کردند. ارتش صهیونیستی با ۸۰ خودروی زرهی به اردوگاه جنین در کرانه باختری حمله کرده و آن را محاصره کرده‌اند. تک تیراندازهای صهیونیست نیز در برخی مکان‌ها مستقر شده‌اند.
گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها در کنار دیگر گروه‌های مقاومت در اردوگاه جنین در کرانه باختری در حال مقابله مسلحانه و قهرمانانه با نظامیان صهیونیست هستند و آن‌ها را هدف آتش گلوله و نارنجک و بمب قرار داده‌اند. گردان‌های القسام در بیانیه خود گفت: «مجاهدان ما در اردوگاه جنین، ارتش اشغالگر را با گلوله و مواد منفجره هدف قرار می‌دهند و در این میان درگیری مسلحانه میان دو طرف جریان دارد.»
گفته شده است که نیروهای اشغالگر تک تیراندازها را بر روی پشت بام تعدادی از ساختمان‌ها در جنین مستقر کردند.
همچنین قطع برق در شهر و اردوگاه جنین در پی یورش نیروهای اشغالگر صورت گرفته است. منابع المیادین گفته‎‌اند که نیروهای اشغالگر از چند جبهه به شهر جنین یورش بردند. خبرنگار الجزیره هم درگیری با نیروهای اشغالگر در مرکز جنین و پرتاب مواد منفجره به سمت خودروهای اسرائیلی را تایید کرده است. خبرگزاری فلسطین هم اعلام کرد که نیروهای اشغالگر با بیش از ۸۰ خودروی نظامی و بولدوزر به جنین یورش بردند و شهر را محاصره کردند. خبرگزاری فلسطین افزود: «نیروهای اشغالگر به مجاورت بیمارستان دولتی جنین یورش بردند، در آن مکان قرار گرفتند و گاز اشک آور را به صورت رگباری و فراوان به داخل اردوگاه شلیک کردند.»هلال احمر فلسطین هم تایید کرد که دو فلسطینی بر اثر اصابت گلوله نیروهای اشغالگر در شهر جنین در شمال کرانه باختری زخمی شدند.
پیشتر، «طارق السلمی»، سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی اعلام کرده بود که دشمن صهیونیستی پس از شکست در نابودی مقاومت و رسیدن به اسرا در غزه، دروغ بیمارستان شفا را خلق کرد.
به گفته «طارق السلمی»، سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین، دشمن اشغالگر پس از ضربه‌ای که روز هفتم اکتبر دریافت کرد، هنوز سرپا نشده و مقاومت جنایات آن را هزاران برابر تلافی کرده است و دشمن قادر به ایجاد واقعیت‌های موجود در نوار غزه نیست.
همزمان، «اسماعیل هنیه»، رییس دفتر سیاسی حماس در سخنانی اعلام کرد که قهرمانان مقاومت در غزه صفحات مجد و بزرگی و شجاعت را رقم زده و ضرباتی سخت و دردناک به دشمن وارد کردند و ملت و مقاومت فلسطین وارد نبرد شرافت، عزت و بزرگی در مقابله با یکی از تروریست‌ترین ارتش‌های جهان شده است.
به گفته اسماعیل هنیه، «جنگ دشمن صهیونیستی علیه بیمارستان‌های غزه مغایر با تمامی قوانین و عرف بین‌الملل است و پیروزی امروز ملت ما ادامه همان پیروزی طوفان الاقصی در هفتم اکتبر است. هیچ شک و تردیدی در پیروزی در این نبرد نداریم و اگر دشمن به دنبال نبرد طولانی است، مقاومت حرف نهایی را خواهد زد.» امیدوارم از خبر شهادت ۵ فلسطینی در بمباران اردوگاه بالاتا در کرانه
باختری
راضی بوده باشید.

شهادت ۵ فلسطینی در بمباران اردوگاه بالاتا در کرانه
باختری  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۸ ۰۲:۳۷:۰۳