شهادت ۵عضو گروه‌های مقاومت عراق در حمله احتمالی
آمریکایی‌ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت ۵عضو گروه‌های مقاومت عراق در حمله احتمالی
آمریکایی‌ها
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، حداقل ۵ عضو گروه‌های مقاومتی در عراق در شمال شهر کرکوک به شهادت رسیدند.
سه مقام عراقی نیز گفته‌اند که این افراد در حالی که برای حمله به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق آماده می‌شدند، هدف حملات هوایی قرار گرفتند.
ارتش آمریکا هنوز درباره حمله یاد شده واکنشی نشان نداده، اما به نظر می‌رسد این حمله از سوی نیروهای آمریکایی صورت گرفته است.
از سوی دیگر، مقاومت اسلامی عراق با انتشار بیانیه‌ای شهادت پنج نفر از نیروهای خود را تائید کرد و گفت: «این شهدا در جنگ حق علیه باطل که در نیروهای آمریکای اشغالگر در عراق مجسم شده است، به شهادت رسیده‌اند.» مقاومت عراق در ادامه بیانیه خود به نیروهای آمریکایی هشدار داد که باید منتظر حملات دردناک بیشتری باشند تا بالاخره ناگزیر به ترک خاک عراق شوند.
ساعاتی پیش از این نیز، نیروهای آمریکایی در دهکده سبز سوریه با هواپیماهای بدون سرنشین هدف قرار گرفتند. دهکده سبز محل استقرار نیروهای آمریکایی در حریم نفتی عمر در دیرالزور در شرق سوریه است. مقاومت اسلامی عراق هم با اعلام این خبر، هدف قرار دادن پایگاه اشغالگران آمریکایی در دهکده سبز در عمق سوریه با یک پهپاد را تأیید کرد و افزود که پهپاد مذکور به اهدافش اصابت کرده است.
دو روز پیش از این، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با اشاره به شمار حملاتی که به نظامیانش در خاورمیانه شده بود، اعلام کرد: نیروهای آمریکایی در خاورمیانه از ۱۷ اکتبر گذشته ۷۴ بار هدف حمله قرار گرفته‌اند.
روز گذشته نیز رسانه‌های عراقی در بامداد یکشنبه از شنیده‌شدن صدای انفجار در پایگاه «حریر» محل استقرار نظامیان آمریکا در اربیل خبر دادند و دقایقی بعد گروه مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان آن در پاسخ به جنایت صهیونیست‌ها علیه مردم غزه، محل استقرار آمریکایی‌ها در فرودگاه اربیل را با پهپاد هدف قرار دادند و مستقیم به هدف اصابت کرد.
با آغاز حمله‌های رژیم صهیونیستی و حمایت همه جانبه آمریکا از آن پس از ۷ اکتبر (۱۵ سایت احکامماه) پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه هدف حمله‌های متعدد پهپادی، راکتی و موشکی مقاومت قرار گرفته است.
هفته گذشته نیز گروه مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت حمله به پایگاه نظامیان آمریکا در میدان گازی کونیکو را به عهده گرفت. گروه مقاومت اسلامی عراق در این بیانیه اعلام کرد: مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه اشغالگران آمریکایی را در میدان گازی کونیکو در شمال شرق دیرالزور هدف حملات موشکی قرار دادند و اهداف با دقت مورد اصابت قرار گرفت.
منابع محلی اعلام کردند که در پی این حمله، نظامیان آمریکایی مستقر در این پایگاه به حالت آماده باش درآمده و جنگنده‌ها و بالگردهای آمریکایی نیز برفراز منطقه پرواز کردند.
مقاومت اسلامی عراق همچنین مسؤولیت حمله به پایگاه آمریکایی «التنف» واقع در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن با استفاده از ۳ پهپاد را نیز به عهده گرفت. پهپادهای مذکور موفق شدند بر فراز پایگاه آمریکایی التنف پرواز کرده و آن را هدف حملات خود قرار دهند. امیدوارم از خبر شهادت ۵عضو گروه‌های مقاومت عراق در حمله احتمالی
آمریکایی‌ها
راضی بوده باشید.

شهادت ۵عضو گروه‌های مقاومت عراق در حمله احتمالی
آمریکایی‌ها  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۴ ۰۲:۳۷:۲۵