شهادت ۳۷۱۴ دانش‌آموز و ۳۰۰ پرسنل بهداشتی در بمباران‌های
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت ۳۷۱۴ دانش‌آموز و ۳۰۰ پرسنل بهداشتی در بمباران‌های
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت آموزش و پرورش فلسطین اعلام کرد از آغاز جنگ علیه غزه در هفتم اکتبر گذشته تاکنون ۳۷۱۴ دانش‌آموز فلسطینی به شهادت رسیده و ۵۷۰۰ دانش‌آموز دیگر نیز زخمی شدند.
همچنین وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که ۳۰۰ پرسنل بهداشتی این باریکه در اثر تجاوزات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و ۱۰۲ دستگاه آمبولانس منهدم شد.
وزارت بهداشت غزه افزود که تیم‌های ما ۳۲۷ هزار مورد بیماری عفونی را که از مراکز پناهگاه به مراکز بهداشتی رسیده بودند شناسایی کردند.
به گفته وزارت بهداشت غزه، اشغالگران تا کنون ۳۸۱ مؤسسه بهداشتی را هدف قرار داده و ۲۲ بیمارستان و ۵۲ مرکز بهداشتی را از کار انداخته‌اند.
ساعاتی پیش از این نیز، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام در پیامی تلگرامی اعلام کرد مجاهدان این گردان‌ها در ۷۲ ساعت گذشته ۷۲ خودروی زرهی اشغالگران اسرائیلی را در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه به طور کامل یا جزئی منهدم کرده‌اند.
ابوعبیده افزود: مجاهدان قسام همچنین در جریان هدف قرار دادن نیروهای دشمن با راکت‌های ضدزره و ضدنفر و رویارویی با آن‌ها از فاصله صفر و هدف قرار دادن تیم‌های پشتیبانی آنان و عملیات تک‌تیراندازی علیه اشغالگران، ۳۶ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و ده‌ها نظامی دیگر را نیز کشتند یا زخمی کردند و تجهیزات جنگی بعضی از آن‌ها را نیز به غنیمت گرفتند.
سخنگوی قسام بیان کرد که مجاهدان این گردان‌ها مقرهای فرماندهی دشمن و نیروها و ادوات جنگی اشغالگران در محورهای مختلف را با گلوله‌های خمپاره و راکت‌های کم برد رجوم درهم کوبیده و حملات موشکی گسترده‌ای هم به شهرهای مختلف اسرائیلی انجام دادند.
ساعاتی پیش از این نیز، مبارزان قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) در محله شیخ رضوان غزه، پیاده‌نظام ارتش رژیم صهیونیستی را که در یکی از خانه‌ها سنگر گرفته بودند با گلوله ضدسنگر «تی بی جی» هدف قرار دادند و با شمار دیگری از نظامیان صهیونیست نیز به صورت تن‌به‌تن درگیر شدند. گردان‌های قسام اعلام کرد که یک تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را در شجاعیه در شرق غزه، ۲ تانک مرکاوای دیگر و ۴ نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال خان‌یونس و ۲ تانک مرکاوای دیگر را در شرق این شهر با راکت «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده است.
از سوی دیگر گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) نیز اعلام کرد که یک تانک ارتش رژیم صهیونیستی و یک بولدوزر «دی ۹» ارتش رژیم صهیونیستی را در جبالیا و بیت لاهیا با گلوله «آر پی جی» هدف قرار داده است.
علاوه بر این تجمع نظامیان صهیونیست و جنگ‌افزارهای آن‌ها در شرق محله زیتون، نتساریم و شرق استان مرکزی غزه نیز از سوی گردان‌های قدس با خمپاره هدف گرفته شد.
تک‌تیراندازان گردان‌های قدس نیز یک نظامی صهیونیست را در محله شیخ رضوان در غرب شهر غزه هدف قرار دادند.
گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) اعلام کردند که مبارزان این گردان‌ها در خیابان «حسنین» محله شجاعیه موفق شده‌اند پیاده‌نظام ارتش رژیم صهیونیستی را با بمب‌های قوی هدف قرار بدهند و دست‌کم ۱۰ نظامی ارتش این رژیم را به هلاکت برسانند.
علاوه بر این مبارزان قسام موفق شدند که ۴ تانک مرکاوا و ۴ نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را در منطقه شیخ رضوان شهر غزه با راکت «یاسین ۱۰۵» هدف قرار بدهند.
همچنین یک تانک مرکاوای دیگر ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه الزیتون واقع در شرق شهر غزه با راکت یاسین ۱۰۵ از سوی مبارزان قسام هدف قرار گرفت.
گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) نیز اعلام کردند که مبارزان این گردان‌ها صبح امروز در محور الزیتون و شجاعیه در شرق غزه و در منطقه شیخ رضوان در غرب غزه به شدت با نظامیان صهیونیست درگیر شده‌اند. امیدوارم از خبر شهادت ۳۷۱۴ دانش‌آموز و ۳۰۰ پرسنل بهداشتی در بمباران‌های
غزه
راضی بوده باشید.

شهادت ۳۷۱۴ دانش‌آموز و ۳۰۰ پرسنل بهداشتی در بمباران‌های
غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۵ ۰۲:۳۸:۲۶