شهادت کودک ۱۴ ساله هنگام یورش صهیونیست‌ها به شمال کرانه
باختری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت کودک ۱۴ ساله هنگام یورش صهیونیست‌ها به شمال کرانه
باختری
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، حداقل یک کودک در هنگام یورش به شهر قلقیلیه بر اثر گلوله‌های نیروهای اشغالگر اسرائیل به شهادت رسید.
وزارت بهداشت فلسطین با بیان اینکه «فارس شرحابیل ابوسمره»، کودک ۱۴ ساله پس از یورش نظامیان اشغالگر به شهر قلقیلیه بر اثر اصابت گلوله از ناحیه سر به شدت مجروح و به بیمارستان دولتی قلقیلیه منتقل شد، افزود پزشکان اعلام کردند که او ساعاتی پس از انتقال به بیمارستان بر اثر جراحات وارده فوت کرده است.
روز گذشته نیروهای اشغالگر به «محله النقار» در منطقه غربی قلقیلیه یورش بردند که منجر به درگیری شد و طی آن سربازان اشغالگر به سوی شهروندان و منازل فلسطینی‌ها گلوله‌های فلزی واقعی و روکش لاستیکی، نارنجک‌های گاز اشک آور و گاز اشک آور شلیک کردند.
روز گذشته همچنین وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان یورش به شهر نابلس خبر داد. بر اساس این گزارش، محمد عبدالکریم ندی جوان ۲۳ ساله فلسطینی در جریان یورش اشغالگران صهیونیست به اردوگاه العین در نابلس، از ناحیه سینه هدف گلوله قرار گرفته و به شهادت رسیده است. هلال احمر فلسطین تاکید کرد: در حمله اشغالگران صهیونیست به نابلس ۳ فلسطینی دیگر از جمله یک زن هم زخمی شدند. نظامیان صهیونیست پس از بازداشت نور بسیونی جوان تحت تعقیب فلسطینی در اردوگاه العین، از شهر نابلس عقب نشینی کردند.
بر اساس داده‌های وزارت بهداشت، با شهادت کودک اخیر، تعداد شهدای فلسطینی از ابتدای سال جاری میلادی به ۲۰۲ نفر افزایش یافته است که ۳۷ نفر کودک و ۱۱ نفر نیز شهید زن هستند.
از سوی دیگر، با توجه به برنامه‌ریزی صهیونیست‌ها جهت برگزاری راهپیمایی موسوم به پرچم در قدس اشغالی و تعرض به مسجدالاقصی، محافل فلسطینی فراخوان‌هایی را برای مقابله با این راهپیمایی و هتاکی صهیونیست‌ها صادر کردند.
صهیونیست‌ها قصد دارند امشب این راهپیمایی را به بهانه آن‌چه تخریب معبد سلیمان می‌خوانند، برگزار کنند و فردا صبح تعرض‌های گسترده‌ای را به مسجدالاقصی انجام دهند.
در همین راستا، گروه‌های مختلف فلسطینی از فلسطینیان دعوت کردند، جهت مقابله با این اقدام شهرک‌نشینان در مسجدالاقصی حضور یابند و پرچم فلسطین را در میادین شهرها به اهتزاز در بیاورند. این گروه‌ها از ملت فلسطین خواستند با برپایی نماز صبح پنج‌شنبه در مسجدالاقصی، در این مکان مبارک اسلامی بمانند و از آن خارج نشوند تا بتوانند با تعرض‌های صهیونیست‌ها مقابله کنند.
انجمن علمای فلسطین نیز در بیانیه‌ای از جهان عرب و جهان اسلام خواست تا با تعرض‌های صهیونیست‌های افراطی به مسجدالاقصی در سال‌روز آن‌چه تخریب معبد سلیمان می‌خوانند مقابله کنند.
این انجمن با اشاره به تقدس مسجدالاقصی نزد تمامی مسلمانان، به اشغالگران غاصب هشدار داد که احساسات مسلمانان را جریحه‌دار نکنند و صبر آنان را در بوته آزمایش قرار ندهند.
همچنین این انجمن از تشکیلات خودگردان خواست که پیگرد مبارزان مقاومت در کرانه باختری و هماهنگی‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را متوقف کند و به قهرمانان فلسطین فرصت بدهد تا در پاسخ به تجاوزهای دشمن صهیونیستی ضربات دردناکی را به آن وارد کنند. امیدوارم از خبر شهادت کودک ۱۴ ساله هنگام یورش صهیونیست‌ها به شمال کرانه
باختری
راضی بوده باشید.

شهادت کودک ۱۴ ساله هنگام یورش صهیونیست‌ها به شمال کرانه
باختری  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۷ ۰۲:۳۹:۴۴