شهادت هدیه الهی برای شهید سلیمانی بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت هدیه الهی برای شهید سلیمانی بود به گزارش خبرنگار سایت احکام، ابراهیم حسینی چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با اشاره به دهه بصیرت و حوادث سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: با گذشت چندین سال از حماسه نهم دی نه تنها از اهمیت و تأثیر این روز تاریخی نکاسته، بلکه وقایع سال‌های اخیر در سطح ملی و منطقه‌ای مفهوم و ابعاد تازه‌ای نیز به آن بخشیده است.
بخشدار شبانکاره افزود: نکته قابل تأمل و رسوا کننده آن بود که کسانی در تنور این فتنه دمیده و شورش ۸ ماهه در سال ۱۳۸۸ را مورد حمایت قرار دادند که خود از طریق رأی و خواست مردم سال‌ها در رأس امور کشور بودند و آنگاه که نتیجه رأی مردم برخلاف میلشان شد همه شعارهای پیشین خود را فراموش کردند و نقاب از چهره‌ها کنار زدند و به صورت علنی مخالفت خود را با اصل مردم سالاری و نظام جمهوری اسلامی برآمده از رأی مردم اعلام کردند.
حسینی با اشاره به سکوت برخی خواص و نقششان در آن سال افزود: از این خواص بی بصیرت کم نیستند که منافع خود را بر مصالح کشور، نظام و مردم ارجحیت می‌دهند و بی شک گذشت زمان همانگونه که معاویه‌ها، طلحه و زبیرها، عمر سعدها، بنی صدرها و غیره را رسوا کرد کسانی که نقاب نفاق و دورویی بر چهره دارند و بر طبل تفرقه می‌کوبند رسوا خواهد کرد.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی افزود: شهادت هدیه الهی و بالاترین مدال افتخار برای حاج قاسم بود، شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی روز رویش مکتب جدیدی در جهان اسلام و کشورمان بود، امروز مکتب حاج قاسم یک مکتب اصیل و ارزشمند است که باید پاس داشته شود.

حسینی ابراز داشت: مکتب حاج قاسم در واقع زیر مجموعه مکتب امامین انقلاب است که مکتب آنها هم همان مکتب اسلام واقعی است، سردار سلیمانی تربیت یافته مکتب عاشورا بود.
حسینی با اشاره به حوادث غزه و مقاومت مردم مظلوم فلسطین بیان داشت: اقتدار و قدرت امروز جبهه مقاومت در رویارویی با رژیم غاصب و اشغالگر اسرائیل، برگرفته از همین منش و مکتب سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی است.
حسینی اظهار داشت: دشمن از مکتب حاج قاسم بیشتر از خود سردار سلیمانی می ترسد و دشمن نمی‌دانست که با شهادت حاج قاسم در جهان اسلام چه اتفاقی خواهد افتاد.
بخشدار شبانکاره ولایتمداری شهید سلیمانی را مهمترین درس مکتب سلیمانی دانست و افزود: حاج قاسم ولایتمداری را در میدان عمل ثابت کرد و خود را سربازی برای ولایت می‌دانستند و همواره پشت‌سر مقام معظم رهبری حرکت می‌کردند و وجود ایشان هراس را به دل استکبار انداخته بود.
وی گفت: شهید سلیمانی نگذاشت مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود و همیشه مدافع مظلوم بود و در مقابل مسائل و مشکلات مقاوم بود و تلاش می‌کرد.
وی ادامه داد: نیاز است که مکتب حاج قاسم در جامعه خصوصاً نسل جوان و نوجوان تبیین شود، نسخه شفابخش امروز جامعه ما عمل کردن به مکتب حاج قاسم سلیمانی است، لذا اگر می‌خواهیم در مسیر حاج قاسم قدم برداریم سعی کنیم ویژگی‌ها شهید بزرگوار را در عمل خود داشته باشیم.
حضرت زهرا (س) محور وحدت امت اسلامی است
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تبریک گفت و با اشاره به نقش الگویی این بزرگوار در جامعه اظهار داشت: خداوند متعال همزمان با میلاد حضرت فاطمه سلام الله علیها سوره کوثر را بر پیامبر نازل فرمود و دشمنان ایشان را ابتر خطاب کردند و پیامبر عظیم الشان اسلام نیز دستان دختر خود را بوسید و او را پاره تن خود معرفی می‌کرد و این چنین جایگاه دختران و زنان را برای همگان تبیین کردند.
حسینی ابراز داشت: سیره حضرت فاطمه (س) از یک سو به جهت اینکه ایشان دختر خاتم پیامبران (ص) است، همسر امامت و مادر ولایت و از سوی دیگر ویژگی‌های شخصیتی که در وجود ایشان دیده می‌شود، آن حضرت را به عنوان یک الگو مطرح کرده است.
وی بیان کرد: برای پیاده کردن الگوی رفتاری حضرت فاطمه (س) در عصر کنونی و تربیت نسل جوان باید کار فرهنگی صورت گیرد.
حسینی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی کامل برای زن و مرد جهان است.
وی گفت: این بزرگ بانوی اسلام، نمونه بارز ایستادگی در برابر ظلم و دفاع از آرمان‌های حق و حقیقت است،
وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) محور وحدت امت اسلامی است و حمایت از ولایت و امامت را به همه یاد دادند.
حسینی اظهار داشت: نامگذاری روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان روز زن، نشان از توجه به مقام و منزلت رفیع بانوان دارد.
حسینی افزود: امروز خوشبختانه به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی زنان جامعه ایرانی توانسته‌اند در تمامی عرصه‌ها حضور یابند و موفق به کسب افتخارات بی نظیر برای میهن عزیزمان شوند.
مشارکت همه جانبه و حداکثری مردم خنثی کننده توطئه‌های دشمنان
حسینی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و دعوت از همه اقشار در حضور حداکثری در این آزمون بزرگ بیان کرد: همه شما بزرگواران و مردم ولایت مدار بخش را به مشارکت گسترده و حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دعوت می‌کنم.
حسینی اظهار داشت: مشارکت مردم در انتخابات می‌تواند پشتوانه‌ای برای انجام کارها در عرصه‌های بین‌المللی شود.
با توجه به تاکیداتی که در قانون اساسی آمده و مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید دارند گردش امور و تصمیم‌گیری‌های کشور بر اساس نظر و رأی مردم انجام می‌شود و ضرورت دارد که مردم در انتخابات خصوصاً مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی حضور همه جانبه و گسترده‌ای داشته باشند.
وی گفت: مشارکت در انتخابات از طرفی می‌تواند امنیت کشور را تضمین کند و از سوی دیگر موجب وحدت و همدلی و افزایش رشد اقتصادی شود.
حسینی افزود: مشارکت همه جانبه و حداکثری مردم باعث خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و بدخواهان نظام می‌شود.
وی بیان کرد: مردم با حضور خود پای صندوق‌های رأی به فرمان رهبر معظم انقلاب لبیک خواهند گفت و بار دیگر با حضور گسترده خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام خواهند زد و ثابت می‌کنند که اتحاد و انسجام انقلابی آنها همچنان پابرجا است. امیدوارم از خبر شهادت هدیه الهی برای شهید سلیمانی بود راضی بوده باشید.

شهادت هدیه الهی برای شهید سلیمانی بود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۴ ۰۲:۳۹:۰۹