شهادت نوزاد فلسطینی در غزه بر اثر گرسنگی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت نوزاد فلسطینی در غزه بر اثر گرسنگی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع فلسطینی اعلام کردند جمال محمود کفارنه نوزاد شیرخواره فلسطینی بر اثر گرسنگی در نوار غزه به شهادت رسید.
بعد از گذشت ۱۱۱ روز از جنگ در غزه، ارتش جنایتکار اسرائیل همچنان این منطقه را به طور کامل محاصره کرده و در اقدامی ضدانسانی ساکنان آن را از دسترسی به آب، غذا، دارو و حتی سوخت محروم کرده است.
روز گذشته نیز، جیمی مک گلدریک هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اراضی فلسطین اشغالی اعلام کرد: بحران انسانی در غزه به حدی گسترش یافته که پیش از آن شاهد آن نبوده‌ایم و گستره آن به سرعت در حال افزایش است.
وی از طریق ویدئو کنفرانس به خبرنگاران در نیویورک گفت: جامعه بشردوستانه از تمام امکانات موجود برای تأمین نیازهای بخش‌های چهارگانه حیاتی یعنی آب و فاضلاب، بهداشت، غذا و سرپناه استفاده نماید.
وی افزود: ما نمی‌توانیم این امور را به تنهایی انجام دهیم، باید با مقامات اسرائیل برای پیشبرد کمک‌ها و بازگشایی گذرگاه‌های بیشتر تعامل نمائیم … باید برخی کالاهای اساسی از لیست موارد ممنوعه حذف شود و رسیدگی به شرایط بسیار اضطراری که به شدت رو به وخامت است را آغاز کنیم.
در بخش دیگری از سخنان این مقام بین المللی آمده است: اسرائیل از ورود برخی کالاها که می‌تواند کاربرد دوگانه داشته باشد ممانعت می‌کند که از جمله آنها پمپ، ژنراتور، قطعات یدکی، لوله‌های فاضلاب، صفحات خورشیدی و برخی تجهیزات پزشکی است. یکی از مواردی که اسرائیلی‌ها از ورود آن به غزه جلوگیری می‌کنند تجهیزات و داروهایی است که برای بیماری‌های مزمن مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله آنها انسولین کودکان است و دلیل خاصی نیز برای آن ارائه نمی‌کنند.
هفته گذشته هم باربرا لی عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد که کشته شدن ۲۵ هزار غیرنظامی در غزه فاجعه‌ای انسانی است که هرگز صلح را برای “اسرائیل” به ارمغان می‌آورد و نتایجی برعکس خواهد داشت.
لی تصریح کرد که آتش‌بس در غزه و در پیش گرفتن راه حل دیپلماتیک، تنها راه ممکن برای رسیدن اسرائیل به امنیت است. امیدوارم از خبر شهادت نوزاد فلسطینی در غزه بر اثر گرسنگی راضی بوده باشید.

شهادت نوزاد فلسطینی در غزه بر اثر گرسنگی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۶ ۰۳:۰۰:۲۶