شهادت خبرنگاری دیگر در غزه/ افزایش آمار شهدای خبرنگار به ۶۳
نفر

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت خبرنگاری دیگر در غزه/ افزایش آمار شهدای خبرنگار به ۶۳
نفر
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطی، «محمد نبیل الزق»، خبرنگار شبکه القدس روز سه شنبه در جریان بمباران محله الشجاعیه غزه به شهادت رسید و به کاروان شهدای خبرنگار در این جنگ پیوست.
در ۴۶ روز گذشته پس از شروع جنگ صهیونیستی علیه نوار غزه تاکنون بیش از ۶۳ خبرنگار در غزه و جنوب لبنان (۳ نفر) شهید شده‌اند.
روز گذشته نیز، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد:
«شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تا این لحظه به ۱۴۱۲۸ نفر رسیده است. ۵۸۴۰ نفر از شهدا کودک و ۳۹۲۰ نفر هم زن هستند که ۶۹ درصد از مجموع شهدا را تشکیل می‌دهند. رژیم صهیونیستی بیش از ۱۳۵۴ جنایت و کشتار فجیع را در حق فلسطینیان مرتکب شده است. بیش از ۶۸۰۰ نفر مفقود هستند یا زیر آوار ماندند که بیش از ۴۵۰۰ نفر از آن‌ها زن یا کودک هستند. تاکنون ۲۰۵ نفر از کادر پزشکی و درمانی، ۲۲ نفر از نیروهای امداد و نجات و ۶۲ خبرنگار در حملات به غزه به شهادت رسیدند.»
بیانیه دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه همچنین می افزاید: «شمار مجروحان هم از ۳۳ هزار نفر فراتر رفته که بیش از ۷۵ درصد آن‌ها زن و کودک هستند. ۱۰۰ ساختمان دولتی و ۲۶۶ مدرسه بمباران شده که ۶۶ مدرسه به کلی تخریب و از خدمت خارج شده است. صهیونیست‌ها ۸۳ مسجد را به کلی تخریب کردند و به ۱۷۰ مسجد دیگر خسارت وارد کردند و ۳ کلیسا هم بمباران شده است. در مجموع ۴۴ هزار واحد مسکونی به کلی تخریب شده و ۲۳۰ هزار واحد دیگر خسارت دیده است و این یعنی اینکه بیش از ۶۰ درصد از واحدهای مسکونی در نوار غزه در جنگ آسیب کلی یا جزیی دیده است. تاکنون ۲۶ بیمارستان و ۵۵ مرکز بهداشتی و درمانی به طور کامل از خدمت خارج شده و ۵۵ دستگاه آمبولانس هدف قرار گرفته و از کار افتادند.»
روز گذشته همچنین «فرح عمر»، خبرنگار و «ربیع المعماری»، فیلمبردار شبکه الیمیادین در حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به گروه خبری این شبکه در جنوب لبنان به شهادت رسیدند.
جنبش حماس نیز حمله رژیم صهیونیستی به خبرنگاران المیادین را محکوم و اعلام کرد که حمله وحشیانه و نازیستی رژیم اشغالگر صهیونیستی به خبرنگاران شبکه المیادین در جنوب لبنان که به شهادت فرح عمر خبرنگار و ربیع المعماری عکاس این شبکه منجر شد، را شدیدا محکوم می‌کنیم.
حماس بیان کرد که این جنایت در ادامه جنایات زنجیروار دشمن صهیونیستی علیه خبرنگاران انجام گرفته که تا این لحظه به شهادت حدود ۶۵ خبرنگار منجر شده و آخرین مورد آن شهادت دکتر مصطفی الصواف، بلال جاد الله، آلاء الحسنات و آیات خضوره بود.
در این بیانیه آمده است که سیاست قتل و کشتار خبرنگاران هرگز نمی‌تواند به مخفی نگه داشتن حقیقت جنایات نازیستی صهیونیست‌ها در حق کودکان و زنان و نسل‌کشی این رژیم تحت حمایت مستقیم جو بایدن رییس جمهور آمریکا و دولت صهیونیستی او بیانجامد.
روز دوشنبه همین هفته نیز، آیات الخضور خبرنگار فلسطینی در خانه‌ای در بیت لاهیا در شمال نوار غزه بر اثر بمباران‌های ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده بود. امیدوارم از خبر شهادت خبرنگاری دیگر در غزه/ افزایش آمار شهدای خبرنگار به ۶۳
نفر
راضی بوده باشید.

شهادت خبرنگاری دیگر در غزه/ افزایش آمار شهدای خبرنگار به ۶۳
نفر  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۸:۱۳