شهادت جوان فلسطینی در درگیری‌های شهرک حوسان در غرب بیت
الحم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت جوان فلسطینی در درگیری‌های شهرک حوسان در غرب بیت
الحم
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع محلی از درگیری شدید فلسطینیان با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در شهرک حوسان در غرب بیت الحم خبر دادند.
این منابع تاکید کردند که در ابتدای این درگیری دو فلسطینی زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها به شدت وخیم بود، اما ساعاتی بعد وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که زکریا محمد زکریا جوان ۲۰ ساله فلسطینی که در درگیری‌های امشب در شهرک حوسان در غرب بیت الحم به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیده است.
این درگیری‌ها در غرب بیت الحم کمتر از یک روز پس از درگیری‌های سنگین در جنین رخ داد. نظامیان صهیونیست در جریان یورش به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری با عملیات مبارزان مقاومت غافلگیر شده و برای نخستین بار از زمان انتفاضه دوم (قریب به ۲۰ سال پیش) مجبور به استفاده از بالگرد تهاجمی شدند. در این عملیات که در جریان یورش نظامیان صهیونیست به جنین رخ داد، خودروی زرهی حامل نظامیان صهیونیست هدف بمب‌های کنار جاده‌ای مقاومت قرار گرفت و طی آن دستکم ۷ نظامی صهیونیست زخمی شدند.
مقاومت جانانه مبارزان فلسطینی در شهر جنین و اردوگاه آن به شدت صهیونیست‌ها را وحشت زده کرد و خشم مقامات این رژیم را به دنبال داشته است. برخی از مقامات صهیونیست از ضرورت انجام یورش گسترده نظامی در کرانه باختری اشغالی و عدم اکتفا به عملیات محدود دم می‌زنند.
پس از مقاومت دلیرانه مبارزان فلسطینی، رژیم صهیونیستی به دنبال یورش گسترده نظامی به ویژه به شمال کرانه باختری است. در این میان بتسلئیل اسموتریچ از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی گفت: باید به جای عملیات محدود دست به عملیات گسترده بزنیم.
وی ادعا کرد: باید لانه تروریسم را در شمال کرانه باختری از بین ببریم و بازدارندگی ایجاد کنیم. زمان آن فرا رسیده است که نیروی هوایی و زرهی وارد عمل شوند. نشست اضطراری کابینه باید درباره این موضوع برگزار شود.
نیسیم فاتوری عضو کنست رژیم صهیونیستی هم گفت: ما آماده عملیات در جنین می‌شویم. العربی الجدید در ادامه گزارش خود آورده است: این در شرایطی است که روی آوردن ارتش اشغالگر به بالگرد آپاچی برای اولین بار از سال ۲۰۰۲، عمق درگیری و مقاومت را نشان می‌دهد.این گواهی بر راهبرد جدید مقاومت در کرانه باختری است که به شدت تل آویو را نگران کرده است.
همچنین فلسطینیان ساکن در منطقه البیره واقع در رام‌الله، در حمایت از مردم جنین دست به برگزاری تظاهرات زدند و با نظامیان اشغالگر صهیونیست درگیر شدند.
منابع محلی گزارش دادند که نظامیان رژیم صهیونیستی برای متفرق‌کردن فلسطینیان از گلوله‌های گاز اشک‌آور و گازهای سمی استفاده کرده‌اند.
در اقدامی مشابه، فلسطینیان ساکن منطقه ملکه واقع در شرق غزه در حمایت از ساکنان اردوگاه جنین و محکومیت جنایات امروز صهیونیست‌ها دست به تظاهرات زدند، که این تظاهرات نیز به درگیری با نظامیان ارتش اشغالگر صهیونیستی انجامید و در نتیجه پرتاب گلوله‌های گاز اشک‌آور از سوی صهیونیست‌ها چندین فلسطینی دچار حالت خفگی شدند.
از سوی دیگر، بر اثر تیراندازی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به سمت یک خودرو در روستای نزله الشیخ زائد واقع در جنوب جنین، دو جوان فلسطینی مجروح شدند.
وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، که دو جوان فلسطینی که در این حادثه مورد اصابت گلوله نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفتند، به بیمارستان منتقل شده‌اند؛ اما حال یکی از این دو جوان وخیم گزارش شده است.
بر اساس بیانیه وزارت بهداشت فلسطین، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به ظن اجرای عملیات زیرگرفتن با خودرو از سوی این دو جوان فلسطینی به سوی آنان آتش گشوده‌اند که در نتیجه این درگیری، علاوه بر مجروح شدن دو جوان فلسطینی در اثر تیراندازی صهیونیست‌ها، دو نظامی صهیونیست نیز مصدوم شدند. امیدوارم از خبر شهادت جوان فلسطینی در درگیری‌های شهرک حوسان در غرب بیت
الحم
راضی بوده باشید.

شهادت جوان فلسطینی در درگیری‌های شهرک حوسان در غرب بیت
الحم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۰ ۰۲:۳۷:۱۲