شهادت بیش از ۸ هزار دانش آموز فلسطینی در غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت بیش از ۸ هزار دانش آموز فلسطینی در غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، توحش رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی طی ۹ ماهی که از جنگ غزه می‌گذرد تلفات سنگینی بر جای گذاشته است. این در حالی است که داده‌های آماری نشان می‌دهد بسیاری از جان باختگان حتی هنوز به سن قانونی نیز نرسیده‌اند.
بر این اساس، داده‌های اطلاعاتی از سوی وزارت بهداشت غزه نشان می‌دهد از زمان آغاز جنگ در این باریکه ۸ هزار و ۵۷۲ دانش آموز فلسطینی به شهادت رسیده‌اند. یکصد دانش آموز فلسطینی نیز در کرانه باختری جان خود را از دست داده‌اند.
همچنین طی این مدت، ۴۹۷ معلم از سوی نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و ۳ هزار و ۴۰۲ تن از کارکنان آموزش و پرورش زخمی شده‌اند.
داده‌های آماری مربوط به حملات تل آویو به مراکز آموزشی به خوبی گویای انجام برنامه ریزی شده این اقدامات است. از زمان آغاز جنگ ۳۵۳ مدرسه دولتی و مرکز آموزش عالی در غزه بمباران شده است. همچنین ۶۵ مدرسه وابسته به سازمان ملل نیز هدف حملات صهیونیست‌ها قرار گرفته است.
در نهایت موج گسترده آوارگان در داخل باریکه غزه فلسطینیان را از تحصیل بازداشته است. برآورد می‌شود ۶۲۰ هزار فلسطینی موفق به ثبت نام در مدارس و ادامه تحصیل طی ۹ ماه اخیر نشده‌اند. اکنون از جمعیت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری غزه پیش از جنگ، بیش از ۲ میلیون نفر آواره هستند. امیدوارم از خبر شهادت بیش از ۸ هزار دانش آموز فلسطینی در غزه راضی بوده باشید.

شهادت بیش از ۸ هزار دانش آموز فلسطینی در غزه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۵ ۰۲:۳۶:۵۷