شهادت بیش از ۳۰۰ پزشک و پرستار در جنگ غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شهادت بیش از ۳۰۰ پزشک و پرستار در جنگ غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رساانی فلسطین، سخنگوی هلال احمر فلسطین اعلام کرد که از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر از کادر درمانی و پزشکی به شهادت رسیدند.
نظامیان اشغالگر اسراییلی کادر پزشکی را در بیمارستان کمال عدوان هم هدف حمله قرار دادند. صهیونیست‌ها تاکنون تعداد زیادی پزشک از جمله رییس بیمارستان شفا را هم به اسارت گرفتند.
ساعاتی پیش نیز، رییس سازمان جهانی بهداشت در سخنانی با اعلام نگرانی از حملات رژیم صهیونیستی به مراکز درمانی غزه گفت: «از تخریب بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه طی حملات روزهای گذشته بسیار وحشت زده و نگران هستیم.»
رییس سازمان جهانی بهداشت گفت: «ما به شدت نگران امنیت آوارگانی هستیم که در ساختمان بیمارستان کمال عدوان پناه گرفته بودند و حملات علیه این آوارگان برخلاف پروتکل‌های حقوقی است.»
به گفته رییس سازمان جهانی بهداشت، سیستم بهداشتی غزه در حالت فروپاشی کامل قرار دارد و از دست دادن یک بیمارستان دیگر ضربه سختی به نظام درمان این منطقه جنگ زده است.
ساعاتی پیش نیز اعلام شد که توپخانه رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن بیمارستان کودکان و زایمان در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس در جنوب نوار غزه باعث شهادت یک نفر و زخمی شدن تعداد دیگر از بیماران و افراد حاضر در بیمارستان شد.
سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرد که ما خواستار مداخله فوری نهادهای سازمان ملل برای حفاظت از بیمارستان العوده و کارکنان آن هستیم.
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت غزه، نیروهای اشغالگر، مدیر بیمارستان العوده، احمد مهنا را بازداشت کرده و او را به مقصد نامعلومی برد.
روز گذشته نیز، نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی نشست خبری مسؤولان وزارت بهداشت نوار غزه در محوطه بیمارستان ویران‌شده «کمال عدوان» در شمال نوار غزه را گلوله‌باران کردند.
صهیونیست‌ها روز گذشته هم در جنایتی وحشیانه و مغایر با کل قوانین بین المللی و منشورهای حقوق بشری، ده‌ها مجروح فلسطینی را در بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه با بولدوزر زیر گرفته و آنها را زنده دفن کردند. امیدوارم از خبر شهادت بیش از ۳۰۰ پزشک و پرستار در جنگ غزه راضی بوده باشید.

شهادت بیش از ۳۰۰ پزشک و پرستار در جنگ غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۸ ۰۲:۳۷:۰۵