شناسایی و توقف ۵ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شناسایی و توقف ۵ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در
لرستان
‌به گزارش خبرنگار سایت احکام، سرهنگ مسلم مویدی روز جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: پنج مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی «سراب چنگایی»، «گیلوران علیا» و «گیلوران سفلی» شهرستان خرم‌آباد شناسایی و با دستور مقام قضائی کشیک نسبت به صدور اخطار توقف عملیات و دیوارنویسی اقدام شد.
وی، حفظ کاربری اراضی را عامل تأمین‌کننده امنیت غذایی کشور دانست و از مسئولان استانی و شهرستان‌ها مرتبط با حوزه امور زمین خواست در حراست از این اراضی تلاش کنند و با جهاد کشاورزی همکاری کنند.
فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان، افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف یگان حفاظت امور اراضی پیشگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی است که توسط اکیپ‌های گشت ۱۳۱، کارشناسان پهنه و اداره امور اراضی به طور مستمر مورد پایش و نظارت قرار می‌گیرد و اگر موردی مشاهده شود علاوه بر توقف عملیات و ابلاغ اخطاریه به متخلفان ضمن تشکیل پرونده تخلف به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.
سرهنگ مویدی با بیان اینکه بی‌شک مشارکت و نظارت همگانی، بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی کشور است، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (تلفن ۱۳۱) یا مراجعه به واحدهای کشیک مستقر در این مدیریت و مدیریت امور اراضی استان اطلاع دهند. امیدوارم از خبر شناسایی و توقف ۵ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در
لرستان
راضی بوده باشید.

شناسایی و توقف ۵ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۳ ۰۲:۴۲:۰۲