شناسایی رقیق کننده خون با کمترین احتمال ایجاد خونریزی
داخلی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شناسایی رقیق کننده خون با کمترین احتمال ایجاد خونریزی
داخلی
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیکال نیوز، یک مطالعه مشاهده‌ای جدید نشان می‌دهد که یکی از این داروها، apixaban، با کاهش خطر یک عارضه جانبی رایج داروهای ضد انعقاد مرتبط است: خونریزی گوارشی.
این مطالعه چهار دارو ضد انعقاد خوراکی مختلف را مورد بررسی قرار داد که در جلوگیری از سکته مغزی به یک اندازه مؤثر هستند و برای افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی بسیار مهم است.
فیبریلاسیون دهلیزی، آریتمی قلبی است که در آن ضربان بطن‌های فوقانی و تحتانی قلب ناهماهنگ می‌شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ضربان قلب ممکن است تند شود، کُند شود یا نامنظم شود. این وضعیت با افزایش خطر سکته مغزی همراه است.
خط مقدم درمان توصیه شده برای فیبریلاسیون دهلیزی، مصرف یک رقیق کننده خون از چهار نوع دارو ضد انعقاد مستقیم خوراکی است: apixaban، dabigatran، edoxaban و rivaroxaban.
در حالی که هر چهار دارو ضدانعقاد به طور یکسان مؤثر هستند، یک مطالعه مشاهده‌ای جدید نشان می‌دهد که ممکن است یکی از آنها ایمن‌تر از بقیه باشد.
این مطالعه نشان داد که apixaban کمتر با خونریزی گوارشی، که یک عارضه جانبی ناشی از مصرف مکرر این نوع داروهای ضدانعقاد است، مرتبط است. امیدوارم از خبر شناسایی رقیق کننده خون با کمترین احتمال ایجاد خونریزی
داخلی
راضی بوده باشید.

شناسایی رقیق کننده خون با کمترین احتمال ایجاد خونریزی
داخلی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۸ ۰۲:۳۷:۴۳