شلیک چندین موشک کره شمالی به سوی دریای زرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شلیک چندین موشک کره شمالی به سوی دریای زرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، پس از پایان رزمایش نظامی سالانه و ۱۱ روزه کره جنوبی و آمریکا، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بامداد شنبه گزارش داد که کره شمالی چند موشک کروز به سمت دریای زرد در غرب شبه‌جزیره کره شلیک کرد.
به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، ریاست ستاد کل این کشور طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شلیک موشک‌ها از سوی کره شمالی به سمت دریای زرد ساعت ۴:۰۰ صبح امروز به وقت محلی انجام شد.
در این بیانیه اشاره شد که کره جنوبی همه فعالیت‌های احتمالی آزمایش موشک کره شمالی را از نزدیک زیر نظر دارد و ارتش کره جنوبی با همکاری آمریکا در حال آماده‌باش است.
از سوی دیگر، رزمایش سالانه و ۱۱ روزه آمریکا و کره جنوبی با عنوان «سپر آزادی اولچی» (UFS) بر اساس یک سناریوی جنگی همه جانبه با انجام رزمایش‌های مختلف ۲۱ آگوست آغاز شد که روز پنجشنبه به پایان رسید.
در ماه‌های اخیر تنش بین آمریکا و کره جنوبی با کره شمالی افزایش یافته و پیونگ یانگ در واکنش به اقدامات تحریک آمیز سئول و واشنگتن و انجام رزمایش‌های پیاپی آنها در مرزهای کره شمالی، آزمایش‌های موشکی خود را افزایش داده است.
رسانه‌های کره شمالی اوایل تیرماه هم اعلام کردند که هم زمان با هفتادوسومین سالگردِ آغاز جنگ کره، هزاران نفر از مردم کره شمالی با حضور در شهر پیونگ‌یانگ شعار «جنگ انتقام‌جویانه» علیه آمریکا را سرد دادند.
به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در این تجمع شرکت کردند و شعارنوشته‌هایی (پلاکارد) با عنوان «تمام سرزمین آمریکا در تیررس موشک‌های ماست»، «آمریکای امپریالیست ویرانگر صلح است» حمل می‌کردند. امیدوارم از خبر شلیک چندین موشک کره شمالی به سوی دریای زرد راضی بوده باشید.

شلیک چندین موشک کره شمالی به سوی دریای زرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۲ ۰۲:۳۷:۰۹