شرکت ۶۰ شاعر خارجی در جشنواره شعر رضوی ترکی آذری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شرکت ۶۰ شاعر خارجی در جشنواره شعر رضوی ترکی آذری به گزارش خبرنگار سایت احکام، رامین پورعباس عصر سه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره شعر رضوی با اشاره به برگزاری اختتامیه هجدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری در ۲۶ اردیبهشت گفت: علاوه بر ۴۱۶ اثر ارسالی از داخل کشور، ۱۲۰ اثر از ۶۰ شاعر کشورهای مختلف از جمله ترکیه، آلمان، هلند، عراق، روسیه و ترکمنستان به این جشنواره ارسال شده است.
وی اشاره به برگزاری اختتامیه هجدهمین جشنواره بین‌المللی شعری رضوی به زبان ترکی آذری در شهرستان سلماس اظهار کرد: علاوه بر برگزاری کارگاه‌های شعرخوانی، اختتامیه این جشنواره ۲۶ اردیبهشت ماه سال‌جاری در سلماس برگزار خواهد شد.
پورعباس با بیان اینکه تمام تدابیر برای میزبانی شایسته از این جشنواره اندیشیده شده است، افزود: علاوه بر ۴۱۶ اثر ارسالی از داخل کشور، ۱۲۰ اثر از ۶۰ شاعر کشورهای مختلف از جمله ترکیه، آلمان، هلند، عراق، روسیه و ترکمنستان به این جشنواره ارسال شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سلماس گفت: شاعرانی از استان‌های آدربایجان شرقی، قم، خراسان رضوی، زنجان، تهران، اردبیل، همدان، کرمانشاه، قزوین، سمنان، البرز، خراسان‌جنوبی، مازندران، گیلان و آذربایجان‌غربی در این جشنواره شرکت داشته و آثار خود را ارسال کرده‌اند.
پورعباس تصریح کرد: آثار ارسالی از شاعران سلماس در این دوره با رشد چشمگیر مواجه شده به نحوی که ۴۰ اثر از ۲۶ شاعر توسط شاعران سلماسی به جشنواره ارسال و امید است با میزبانی شایسته از این جشنواره شاهد افتخارآفرینی شاعران سلماس نیز در این جشنواره شعر بین المللی باشیم. امیدوارم از خبر شرکت ۶۰ شاعر خارجی در جشنواره شعر رضوی ترکی آذری راضی بوده باشید.

شرکت ۶۰ شاعر خارجی در جشنواره شعر رضوی ترکی آذری  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۰۸ ۰۲:۴۲:۲۳