شرکت ۴ هزار دانش آموز همدانی در مراسم اعتکاف

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شرکت ۴ هزار دانش آموز همدانی در مراسم اعتکاف به گزارش سوالات شرعی و احکام، رسول شیدایی با اعلام این خبر، اظهار کرد: مراسم اعتکاف امسال با رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته، با حضور بیش از ۳۹۰۰ دانش‌آموز استان همدان در تعداد ۳۱ مسجد برگزار شد.
شیدایی افزود: این آئین خلوت‌نشینی دانش‌آموزی همزمان با ایام‌البیض ماه مبارک رجب از اذان صبح روز سیزدهم تا اذان مغرب روز پانزدهم ماه رجب مصادف با پنجم تا هفتم بهمن ماه جاری ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان برپا شد.
وی اظهار داشت: این مراسم با هدف تهذیب نفس، ایجاد زمینه و فرصتی برای عبادت خالصانه، خودسازی و ارتقای سطح بینش معنوی دانش‌آموزان برنامه‌ریزی و اجرا شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان تصریح کرد: در این سه روز خلوت دل، برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مختلفی از جمله مناجات‌خوانی، برگزاری نماز جماعت، نماز شب، ذکر سحری، روزه در طول ایام اعتکاف، محفل انس با قرآن، پاسخ به سوال و شبهات اعتقادی و مراسم توسل به اهل‌بیت (ع) برای دانش‌آموزان معتکف برگزار شده‌است.
شیدایی در پایان ضمن قدرانی از زحمات و حمایت‌های دست‌اندرکاران این مراسم معنوی، گفت: امید است این گام‌ها توشه برای آخرت همه‌مان بوده و منشأ خیر و برکات در جهت کیفیت‌بخشی آموزشی و پرورشی در سطح استان شود. امیدوارم از خبر شرکت ۴ هزار دانش آموز همدانی در مراسم اعتکاف راضی بوده باشید.

شرکت ۴ هزار دانش آموز همدانی در مراسم اعتکاف  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۹ ۰۲:۳۹:۳۸