شرط انصارالله یمن برای عدم گسترش درگیری‌ها در منطقه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شرط انصارالله یمن برای عدم گسترش درگیری‌ها در منطقه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در سخنانی اعلام کرد که عملیات‌های انجام شده توسط نیروهای مسلح نشان دهنده قدرت و خرد یمن است.
محمد البخیتی همچنین افزود که عملیات نیروهای مسلح یمن تأثیر قابل توجهی بر رژیم اشغالگر و ایالات متحده دارد و آتش بس پیشین در غزه یکی از نتایج عملیات نیروهای یمنی بود.
البخیتی در ادامه تاکید کرد که هدف ما صدمه زدن به منافع دیگر کشورها نیست و تنها روش و شرط عدم گسترش درگیری در منطقه، توقف تجاوز به غزه است.
به گفته البخیتی، نظام بین الملل نیاز به یک نظام بین المللی جدید دارد، زیرا نظام فعلی بدنبال محکومیت متجاوزان نیست.
محمد البخیتی افزود که ما واقع بین هستیم و آماده دستیابی به صلح جامع و کامل در یمن هستیم، هرچند آمادگی ما برای صلح بر حمایت ما از برادرانمان در فلسطین و عملیات ما در این چارچوب تأثیری نخواهد داشت.
ساعاتی پیش از این نیز، نیروهای مسلح یمن از عملیات جدید دریایی علیه یک کشتی کانتینری در دریای سرخ خبر دادند.
در این ارتباط نیروهای مسلح یمن اعلام کردند که نیروهای دریایی این کشور عملیات نظامی را علیه کشتی کانتینری «مرسیک گبرلاتر» که به سمت اسرائیل در حرکت بود انجام دادند.
در این خبر گفته شده که کشتی کانتینری «مریک گبرلاتر» هدف پهپادهای ارتش یمن قرار گرفته است.
به گفته نیروهای مسلح یمن، عملیات هدف گیری کشتی مذکور پس از آن انجام شد که خدمه کشتی از پاسخگویی به تماس‌های نیروهای دریایی ارتش خودداری کردند.
نیروهای مسلح یمن همچنین افزود که در ۴۸ ساعت گذشته موفق شدیم از عبور چند کشتی که به سمت اسرائیل در حرکت بودند جلوگیری کنیم.
ارتش یمن تاکید کرد که ما به ممانعت مستمر خود از عبور همه کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائیل حرکت می‌کنند، ادامه خواهیم داد.
یمنی‌ها تاکید کردند که جلوگیری از دریانوردی کشتی‌ها در دریای سرخ به مقصد رژیم صهیونیستی تا زمانی که مواد غذایی و دارویی به برادران‌مان درغزه نرسد، ادامه خواهد یافت.
امروز همچنین فرماندهی مرکزی نیروهای تروریست آمریکا در منطقه (سنتکام) ادعا کرد که روز ۱۳ دسامبر ناو موشک‌انداز آمریکایی در جنوب دریای سرخ به درخواست کمک یک نفتکش با پرچم جزایر مارشال پاسخ مثبت داده است.
فرماندهی مرکزی نیروهایی آمریکا در منطقه بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی مدعی شد که این ناو در پاسخ به درخواست نفتکش یادشده، پهپادی که از یمن به پرواز درآمده بود را سرنگون کرده است!
سنتکام ادعا کرد که در جریان این رخ‌داد، آسیب جانی و مالی به نفتکش و پرسنل آن وارد نشده است!
فرماندهی مرکزی نیروهایی آمریکا در منطقه مدعی شد که نیروهای ارتش ملی یمن در آغاز قصد داشتند به عرشه نفتکش نفوذ کنند، اما موفق به این اقدام نشده و ۲ موشک را به سوی آن شلیک کردند.
روز گذشته نیز، «محمد عبدالسلام»، رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن اعلام کرد که پس از عملیات نیروهای مسلح این کشور علیه کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ و دریای عرب، کشورهای تأثیرگذار با برقراری تماس با یمن بر حمایت خود از برقراری آتش‌بس در غزه تاکید کرده‌اند.
عبدالسلام اعلام کرد: این کشورها بر پایبندی خود نسبت به رساندن کمک‌های بشردوستانه به ملت فلسطین و مخالفت با گسترش درگیری تاکید کردند.
رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن گفت: ما مواضعی که خواهان برقراری آتش‌بس و ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه هستند را می‌ستاییم، اما در عین حال تاکید می‌کنیم که این مواضع باید در عمل نمود پیدا کنند. امیدوارم از خبر شرط انصارالله یمن برای عدم گسترش درگیری‌ها در منطقه راضی بوده باشید.

شرط انصارالله یمن برای عدم گسترش درگیری‌ها در منطقه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۵ ۰۲:۳۸:۵۲