شدت گرفتن تنش‌ها در کرانه باختری با ادامه بمباران‌ها در
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شدت گرفتن تنش‌ها در کرانه باختری با ادامه بمباران‌ها در
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تنش در کرانه باختری نیز شدت گرفته است و منابع محلی اعلام کردند که در درگیری‌های فلسطینیان با اشغالگران اسرائیلی در روستای نبی صالح در شمال غرب رام الله، جوانی فلسطینی شهید شده و چند نفر دیگر زخمی شدند.
شمار شهدای کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی تا این لحظه به ۶۲ نفر افزایش یافت.
تاکنون بیش از ۱۲۵۰ نفر دیگر نیز در این منطقه زخمی شدند.
همزمان در غزه نیز وزارت کشور فلسطین اعلام کرد که هرگز تسلیم نخواهیم شکست و روحیه خود را از دست نمی‌دهیم و در میدان باقی خواهیم ماند و با این وحشی‌گری مقابله خواهیم کرد.
جنگنده‌های اسرائیلی خانه‎‌ای دیگر را نیز در محله التنور در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند که بر اثر آن ۳ فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی هم زخمی شدند.
ایران، عراق و لبنان در پی بمباران وحشیانه بیمارستان معمدانی در غزه و به خاک و خون کشیدن صدها فلسطینی بی‌گناه اعلام عزای عمومی کردند.
در لبنان نیز تظاهرات کنندگان علیه بمباران بیمارستان معمدانی در غزه در شهر بیروت، پرچم حماس و فلسطین را روی دیوار سفارت آمریکا برافراشتند. تصاویر نشان می‌دهد که خیل عظیم تظاهرات کنندگان در لبنان در محکومیت حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی و جنایات آن علیه مردم غزه، در حال حرکت به سمت سفارت این کشور در بیروت هستند.
مردم کویت هم در محکومیت کشتار فلسطینیان در بیمارستان معمدانی غزه تظاهرات کردند.
عبدالتفتاح سیسی نیز به کشتار بیمارستان معمدانی غزه واکنش نشان داد و گفت: «قویا بمباران عامدانه بیمارستان معمدانی در غزه که نقض صریح قوانین بین‌المللی و انسانی است، را محکوم می‌کنیم.» سیسی همچنین تاکید کرد که بر موضع دولت و ملت مصر در محکومیت اینگونه جنایات علیه غیرنظامیان تاکید کرده و خواستار توقف فوری این حملات هستیم.
وزیر امور خارجه اردن هم اعلام کرد که نشست چهارجانبه فردا چهارشنبه در امان را لغو کردیم. وزیر خارجه اردن در گفتگو با الجزیره بیان کرد: «تصمیم گرفتیم این نشست چهارجانبه را لغو کنیم، زیرا واشنگتن قادر به اتخاذ تصمیم توقف جنگ نیست. این تصمیم با مشورت تشکیلات خودگردان و قاهره و رایزنی با واشنگتن اتخاذ شده است.» به گفته وزیر خارجه اردن بمباران بیمارستان معمدانی در غزه جنایتی وحشیانه است که به هیچ وجه نمی‌توان در برابر آن سکوت کرد و سفر روز چهارشنبه رئیس جمهور آمریکا به اردن انجام نخواهد شد.
اردن هم در پی بمباران وحشیانه بیمارستان معمدانی در غزه در این کشور ۳ روز عزای عمومی اعلام کرد.
تظاهرات موتوری لبنانی‌ها به سمت سفارت آمریکا در محکومیت بمبارن بیمارستان معمدانی غزه انجام شد و ارتش تمامی راه‌ها به سمت سفارت را مسدود کرد.
همچنین تظاهرات گسترده مقابل کنسولگری رژیم صهیونیستی در استانبول در محکومیت بمباران بیمارستان معمدانی غزه برگزار شد.
تظاهرات مقابل ساختمان وزارت خارجه اسپانیا در مادرید در محکومیت کشتارهای رژیم صهیونیستی در غزه نیز برگزار گردید.
همزمان با جنایت فراموش نشدنی بمباران بیمارستان غزه و شهادت صدها نفر در این بیمارستان، تظاهرات کنندگان در الخلیل از سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان می‌خواهند وارد عمل شده و در برابر جنایات و کشتارهای صهیونیست‌ها در غزه سکوت نکنند.
همچنین آوارگان فلسطینی در اردوگاه عین الحلوه در لبنان خواستار اعلان جهاد علیه رژیم صهیونیستی شدند.
پارلمان ترکیه نیز طی بیانیه‌ای بمباران بیمارستان معمدانی در غزه را قویاً محکوم کرد و آن را جنایت علیه بشریت خواند.
عبدالله دوم پادشاه اردن، در ارتباط با جنایت اخیر صهیونیست‌ها گفت: کشتار بیمارستان معمدانی در غزه جنایتی وحشیانه است که به هیچ وجه نمی‌توان در برابر آن سکوت کرد.
همزمان، برخی منابع از درخواست روسیه و امارات برای نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل خبر می‌دهند.
وزارت خارجه عربستان هم با صدور بیانیه‌ای جنایت بمباران بیمارستان معمدانی و همچنین تداوم حملات اشغالگران را به شدت محکوم و از جامعه جهانی خواست دست از استانداردهای دوگانه بردارد و در مقابل اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی موضع بگیرد.
وزارت امور خارجه عراق هم طی بیانیه‌ای بمباران بیمارستان معمدانی در غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی را شدیداً محکوم کرد.
ریاست جمهوری سوریه در واکنش به تحولات اخیر در غزه گفت: «آنچه نیروهای جنایتکار صهیونیستی در بیمارستان معمدانی مرتکب شدند، یکی از فجیع‌ترین جنایات علیه بشریت است.» به گفته بشار اسد، این جنایت وحشیانه تنها ما را به یاد جنایات و کشتارهایی می‌اندازد که رژیم اشغالگر بر پایه آن بنا نهاده شد.
مردم مراکش نیز تظاهراتی گسترده را مقابل ساختمان پارلمان این کشور در محکومیت بمباران بیمارستان معمدانی در غزه توسط ارتش جنایتکار «اسرائیل» برگزار کردند.
همزمان با بمباران بیمارستان غزه و شهادت صدها نفر در این حادثه، مردم تونس شبانه به خیابان آمده و تظاهرات گسترده‌ای صورت گرفت.
ساکنان پایتخت اردن و کرانه باختری نیز به خیابان آمده و به این جنایت وحشیانه اعتراض کردند.
برخی اخبار هم از تجمع در برابر کنسولگری رژیم صهیونیستی در شهر استانبول حکایت دارد. امیدوارم از خبر شدت گرفتن تنش‌ها در کرانه باختری با ادامه بمباران‌ها در
غزه
راضی بوده باشید.

شدت گرفتن تنش‌ها در کرانه باختری با ادامه بمباران‌ها در
غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۸ ۰۲:۳۹:۰۲