شب‌های قدر فرصت مغتنمی برای غفلت زدایی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر شب‌های قدر فرصت مغتنمی برای غفلت زدایی است به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: این شبها فرصتی برای تغییر، تحول، جبران و آشتی با خداوند است.
استاد حوزه علمیه بیان کرد: همه ما نیازمند تذکر و تحول هستیم و در قرآن کریم بیماری های بسیاری بیان شده که مانع از ایمان است که کفر، فسق، جهل و نسیان از جمله آنان است؛ اما در میان همه آنان غفلت از همه بدتر است که ممکن است همه انسان ها به آن دچار شوند.
حجت الاسلام رفیعی اضافه کرد: انسانها فرصت های بسیاری برای عبادات دارند، اما فرصت سوزی صورت می گیرد و این امر نشان از غفلت است.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه غفلت خطرناک ترین دشمن انسان است افزود: قرآن می فرماید خیلی ها جهنمی می شوند به دلیل آنکه چشم دارند اما نمی بینند و گوش دارند اما نمی شوند و انسان گاهی از حیوان پست تر می‌شود و دلیل آن این است که آدمی دچار غفلت می شود.
وی افزود: بیش از ده آیه در قرآن کریم ریشه گرفتاری های انسان را غفلت می داند به همین دلیل انسان باید مراقب غفلت باشد.
رفیعی اضافه کرد: غفلت از مرگ بسیار مهم است و خیلی ها از این امر غفلت دارند و این روزها می شنویم بیش از ۶۰۰ نفر در تصادفات نوروزی جان خود را از دست داده اند که بخش عمده ای از آن ناشی غفلت است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انسان به اندازه ای می تواند رشد کند که خداوند کلام او را در قرآن بیاورد که لقمان و آسیه از جمله آنان هستند.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه غفلت بیماری بزرگی است و موجب می شود فرصت ها از دست انسان برود افزود: راه درمان غفلت تلنگر زدن است و یاد مرگ نیز غفلت را از انسان دور می کند و در روایات داریم ائمه اطهار علیهم السلام اصحاب خود را در کنار قبور درگذشتگان نصیحت می کردند.
وی با اشاره به برخی از معضلات اجتماعی در جامعه گفت: در حوزه عفاف و حجاب بگیر و ببند فایده ای ندارد و باید راه کار دیگری پیدا کرد که استمرار ذکر و یاد خداوند از جمله آنان است.
حجت الاسلام رفیعی گفت: نمازهای واجب انسان را می سازد و نباید در این زمینه غفلت کرد و انسان به این امر می بایست اهتمام داشته باشد که غفلت را از انسان دور می کند.
وی با بیان اینکه عبرت از تاریخ، قرائت قرآن، موعظه غفلت زداست افزود: یک زمانی غفلت ها از بین می رود که دیگر بازگشت فایده ای ندارد که آن زمان حضور در محضر دادگاه الهی است و شبهای قدر فرصت مغتنمی برای غفلت زدایی است. امیدوارم از خبر شب‌های قدر فرصت مغتنمی برای غفلت زدایی است راضی بوده باشید.

شب‌های قدر فرصت مغتنمی برای غفلت زدایی است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۳۰ ۰۲:۴۱:۳۲