سی وچهارمین هفته اعتراضات ضدنتانیاهو باشعار علیه مقامات تل
آویو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سی وچهارمین هفته اعتراضات ضدنتانیاهو باشعار علیه مقامات تل
آویو
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از جورزالیم پست، ساکنان رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه در سراسر شهرهای اشغالی تجمع کردند تا در اعتراض به اصلاحات قضائی کابینه نتانیاهو برای سی و چهارمین هفته متوالی تظاهرات برگزار کنند.
اصلاحات قضائی نتانیاهو تا کنون بسیار جنجالی بوده و مخالفت‌های زیادی را برانگیخته است. هزاران اسرائیلی، از جمله خلبانان جنگ، افسران زیردریایی و دیگر واحدهای نخبه نظامی که مخالف تغییر قوانین قضائی هستند، از خدمت داوطلبانه ذخیره در ارتش استعفا داده‌اند.
اعتراضات این هفته نیز در تل آویو به صورت گسترده‌ای برگزار شد و از تئاتر هابیما تل تا تقاطع کاپلان ادامه یافت. طبق معمول، مهم‌ترین تظاهرات در تل آویو بود و معترضان در مقابل مجتمع دولتی در خیابان کاپلان تجمع کردند و در انتقاد از برنامه‌های نتانیاهو سخنرانی کردند.
برخی از معترضان پلاکاردهای «محمد متأسفم» را در همبستگی با فلسطینی‌ها علیه اظهارات نژادپرستانه بن گویر در مورد آزادی حرکت فلسطینی‌ها حمل می‌کردند.
تظاهرات ضدنتانیاهو همچنین در شهرهای اصلی مانند حیفا، رهووت، رامات گان، اشدود، بئرشبا، ایلات، نتانیا و بیت المقدس نیز برنامه ریزی شده بود و معترضان در بیت المقدس در خارج از محل اقامت نخست وزیر، بنیامین نتانیاهو در خیابان آزا تظاهرات کردند.
در شهر کوچک افولا نیز حدود ۱۲۰ دانشجوی معترض در شهر تظاهرات کردند و با کوبیدن بر طبل علیه نتانیاهو فریاد زدند.
پروفسور «هاگای لوین»، پزشک اسرائیلی و رئیس انجمن پزشکان بهداشت عمومی رژیم اسرائیل، طی یک سخنرانی در در این تظاهرات، کابینه نتانیاهو را به خرج نادرست بودجه عمومی متهم کرد.
لوین به قطع بودجه برای پناهجویان اوکراینی توسط نتانیاهو اشاره کرد و گفت: «این دولت تصمیم گرفت کمک‌های ارائه شده به پناهندگان اوکراینی را متوقف کند. آنها نتوانستند ۴۰ میلیون شیکل برای مراقبت از پناهندگان پیدا کنند.»
لوین افزود: «به طور همزمان، کابینه به سرقت از بودجه عمومی برای مقاصد خود ادامه می‌دهد.»
معترضان هر شنبه اعتراضات گسترده‌ای را علیه اصلاحات قضائی کابینه راست افراطی و سیاست‌های محافظه کارانه بنیامین نتانیاهو ترتیب می‌دهند و این سی و چهارمین هفته متوالی اعتراضات بود.
روز گذشته نیز «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب یسرائیل بیتنا و عضو سابق کنست رژیم صهیونیستی که در ماه‌های اخیر در کسوت مخالفان نتانیاهو قرار داشته به انتقاد از کابینه وی پرداخت.
به گزارش وبگاه صهیونیستی واللا، لیبرمن تاکید کرد: ایتمار بن گویر (وزیر امنیت داخلی کابینه رژیم صهیونیستی) مسئول تشدید عملیات‌ها و از دست رفتن امنیت در کرانه باختری است.
وی که در گذشته نیز انتقادات تندی از کابینه نتانیاهو داشته، از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست برای تقویت امنیت در کرانه باختری چاره‌ای جدی بیاندیشد.
این در حالی است که منابع عبری امروز شنبه با انتشار نتایج یک نظرسنجی جدید از نارضایتی اکثریت صهیونیست‌ها از وزیر امنیت داخلی کابینه نتانیاهو خبر دادند.
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اخیراً اقدام به برگزاری یک نظرسنجی در مورد عملکرد ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی این رژیم کرده است.
بر پایه این نظرسنجی، ۶۹ درصد صهیونیست‌ها عملکرد این وزیر افراط گرای صهیونیست را بسیار بد خوانده‌اند.
گفتنی است در عملیات‌های اخیر مقاومتی در کرانه باختری طی روزهای اخیر سه شهرک نشین صهیونیست به هلاکت رسیده اند. همچنین از ابتدای سال جاری میلادی (۲۰۲۳) تاکنون، شمار صهیونیست‌های به هلاکت رسیده در عملیات‌های مقاومتی به ۳۶ نفر رسیده است. امیدوارم از خبر سی وچهارمین هفته اعتراضات ضدنتانیاهو باشعار علیه مقامات تل
آویو
راضی بوده باشید.

سی وچهارمین هفته اعتراضات ضدنتانیاهو باشعار علیه مقامات تل
آویو  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۷ ۰۲:۳۷:۲۳