سومین قطار ترانزیتی از روسیه وارد بندرعباس شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سومین قطار ترانزیتی از روسیه وارد بندرعباس شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، حمید گوگوچانی گفت: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری نیز ۲ قطار دیگر به ترتیب با ۳۷ و ۳۹ واگن، حامل کودپتاس از روسیه وارد بندرعباس شده است.
وی اظهار کرد: در مجموع یک میلیون تُن کودپتاس به مقصد هندوستان از ایستگاه سولین کامز روسیه بارگیری شده و به سمت ایران در حال حرکت است.
گوگوچانی بیان کرد: این قطارها پس از حرکت از روسیه از کشورهای قزاقستان و ترکمنستان عبور کرده و با طی مسیری به طول سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر به مرز سرخس در ایران رسیده و پس از آن نیز حدود یکهزار و ۶۰۰ کیلومتر از سرخس تا بندرعباس را طی می‌کنند.
مدیرکل راه آهن هرمزگان اظهار کرد: با همکاری بسیار خوب گمرک و اداره کل بنادر و دریانوردی استان، مراحل حمل با کشتی به مقصد هندوستان نیز در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.
گوگوچانی عنوان کرد: درآمد حمل بار ترانزیتی در شبکه ریلی چهار برابر حمل بار معمولی و داخلی است و این درآمد ملی به صورت ارزی است که از اهمیت بیشتری برای کشور برخودار است.
این مسئول یادآور شد: علاوه بر درآمد نقدی ارزی، این موضوع جایگاه راهبردی ایران و استان هرمزگان در اقتصاد کریدور شمال جنوب را نیز نشان داده و تثبیت می‌کند. امیدوارم از خبر سومین قطار ترانزیتی از روسیه وارد بندرعباس شد راضی بوده باشید.

سومین قطار ترانزیتی از روسیه وارد بندرعباس شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۶ ۰۲:۴۴:۲۴