سوریه: شورای امنیت باید تجاوز نظامی آمریکا به سوریه را محکوم
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سوریه: شورای امنیت باید تجاوز نظامی آمریکا به سوریه را محکوم
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، قصی الضحاک، نماینده سوریه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به تجاوز اخیر آمریکا به عراق و این کشور گفت: تجاوز نظامی واشنگتن به سوریه با هدف حفاظت از ایادی خود در منطقه و در تکمیل حملات اسرائیل است و شورای امنیت باید آن را محکوم کند.
خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) سوریه به نقل از نماینده دائم سوریه در نشست شورای امنیت افزود: دولت‌های متوالی آمریکا در امور سایر کشورها از جمله سوریه مداخله می‌کنند، ائتلاف‌های نظامی غیرقانونی تشکیل می‌دهند و اقدامات تجاوزکارانه و اشغالگری می‌کنند.
نماینده سوریه اضافه کرد: ما تمام بهانه‌هایی را که دولت آمریکا برای توجیه تجاوزات نظامی خود با هدف حفاظت از ایادی خود در منطقه از جمله داعش و النصره استفاده می‌کند، رد می‌کنیم.
الضحاک همچنین گفت: تجاوز نظامی اخیر آمریکا به سوریه منجر به شهادت ۳۷ نفر اعم از نظامی و غیرنظامی و مجروحیت شدید ۳۴ نفر دیگر و تخریب چندین ساختمان مسکونی که تعداد زیادی از خانواده‌ها در آن زندگی می‌کردند، شد و اماکن تاریخی از جمله قلعه باستانی الرحبه از این تهاجم در امان نماند.
نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حملات آمریکا به عراق و سوریه عصر دوشنبه به وقت محلی برابر با ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ و ۵ فوریه ۲۰۲۴ برگزار شد و معاون دبیرکل سازمان ملل درباره هزینه‌های انسانی و اقتصادی بالای درگیری‌های منطقه‌ای هشدار داد. امیدوارم از خبر سوریه: شورای امنیت باید تجاوز نظامی آمریکا به سوریه را محکوم
کند
راضی بوده باشید.

سوریه: شورای امنیت باید تجاوز نظامی آمریکا به سوریه را محکوم
کند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۶ ۰۲:۳۷:۰۹