سواد حقوقی در میان مردم گسترش یابد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سواد حقوقی در میان مردم گسترش یابد به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی شامگاه یکشنبه در دیدار با مسئولان دستگاه قضا در شهرستان فردیس با قدردانی از زحمات مدیران دادگستری شهرستان فردیس اظهار کرد: از حضور مدیران با تجربه و شایسته همچون آقایان رزقی و ناصر خاکی در شهرستان فردیس بسیار خرسندم.
وی بیان کرد: از این بابت به خود می‌بالیم، رهبر انقلاب اسلامی فرمودند یکی از عوامل اقتدار نظام، دستگاه قضا است، دستگاه قضا با اینکه انتخابی نیست، تکیه گاه و پناه مردم است.
امام جمعه فردیس تصریح کرد: باید این دیدگاه را در مردم با عملکردتان تقویت کنید، نهاد امامت جمعه با دستگاه قضا باید رابطه تنگاتنگی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: سواد حقوقی باید در میان مردم گسترش یابد، یکی از راه‌های پیشگیری از جرایم همین افزایش سواد حقوقی است.

????امام جمعه شهرستان فردیس بیان نمودند: استقلال دستگاه قضائی و قضات نباید مخدوش شود، در مقابل فشارها تسلیم نگردید، به شخصه استقلال دستگاه قضا را کامل به رسمیت می‌شناسم، البته اگر مراجعه به دفتر مردم ما گردد، شما را توصیه به شنیدن حرف مردم می‌نمایم تا بعد از تحقیق و تفحص کامل، بر مبنای استقلال و خیرخواهی رأی خود را صادر نمائید، متقابلاً از خیرخواهی دستگاه قضائی استقبال می‌نمایم، توصیه‌هایی در مباحث مختلف به بنده داشتید که از این بابت از شما تشکر می‌کنم و آن را مصداق تواصی به حق می دانم، اگر جایی احساس نمودید باید در موضوعی احتیاط خاصی صورت پذیرد، توصیه‌های شما را می‌پذیرم.
در ابتدای این دیدار یوسف رزقی، رئیس دادگستری فردیس گزارشی از اقدامات این دستگاه در حوزه کاهش جرایم، افتتاح و افزایش شعب عمومی با هدف کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی ارائه کرد. امیدوارم از خبر سواد حقوقی در میان مردم گسترش یابد راضی بوده باشید.

سواد حقوقی در میان مردم گسترش یابد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۶ ۰۲:۴۰:۱۷