سند جامع همکاری‌های ایران و عمان نهایی می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سند جامع همکاری‌های ایران و عمان نهایی می‌شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری امروز با همتای عمانی خود با اشاره به جایگاه ممتاز عمان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: نقش عمان در موضوعات منطقه‌ای و بین المللی همواره مثبت و سازنده بوده است.
امیرعبداللهیان در توضیح گفتگوهای امروز رؤسای دو کشور در تهران خاطرنشان کرد: این گفتگوها در خصوص مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی بود که در چارچوب آن در خصوص تقویت خطوط کشتی رانی بین دو کشور و فعال سازی ظرفیت بنادر تاکید شد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با تاکید بر سفر سال گذشته رئیسی به عمان و امضای ۱۳ سند همکاری در جریان این سفر که منجر به افزایش دو برابری حجم تبادلات تجاری بین دو کشور شد افزود: در پی دیدار روز جاری نیز رؤسای دو کشور چهار سند دیگر بین وزرای ذی ربط به امضا رسید.
در ادامه این نشست خبری «بدر بن حمد البوسعیدی» با اشاره به اینکه سفر کنونی «سلطان هیثم بن طارق» پادشاه عمان به تهران بیانگر امتداد و عمق روابط تاریخی و ممتاز بین دو کشور است گفت: این سفر مرحله جدیدی را در روابط بین دو کشور پی ریزی و ما را برای فعالیت‌های پرثمر جدید آماده می‌کند.
وزیر خارجه عمان ادامه داد: مذاکرات امروز بین سلطان عمان و جناب آقای رئیسی بیانگر روح مثبت حاکم بر روابط دو کشور در تمام زمینه‌ها است. وی با اشاره به همکاری‌های مورد اشاره حسین امیرعبداللهیان بین دو کشور گفت: علاوه بر آنچه گفته شد ما در زمینه گردشگری سلامت، امنیت غذایی، صنایع تبدیلی، انرژی تجدیدپذیر و همچنین ارتباط مستقیم بنادر دو کشور و تقویت کشتی‌رانی و بسیاری از موضوعات دیگر صحبت کردیم.
«بدر بن حمد البوسعیدی» تصریح کرد: سلطان عمان در دیدار کنونی‌شان نسبت به اهمیت رویکردهای بسیار مثبت رئیس جمهور ایران مبنی بر تقویت و توسعه روابط ایران با همسایگان تاکید نمودند.
وزیر خارجه عمان بیان کرد: ما هم باور داریم روابط نزدیک همسایگان با جمهوری اسلامی ایران امنیت، ثبات و رفاه را به همراه خواهد داشت.
وزیر خارجه عمان در پایان با بیان اینکه هدف از رایزنی‌های مستمر یافتن راه حل های مسالمت آمیز جهت برطرف کردن چالش‌های فرارو است اظهار داشت: سند جامع راهبردی بین دو کشور که در برگیرنده موضوعات مورد اهتمام دو طرف است را نهایی خواهیم کرد. امیدوارم از خبر سند جامع همکاری‌های ایران و عمان نهایی می‌شود راضی بوده باشید.

سند جامع همکاری‌های ایران و عمان نهایی می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۹ ۰۲:۳۸:۵۳